Po oba víkendové dny se bude po vodách jezera v rekreační zóně na okraji města prohánět za zvuku bubnů přes padesát posádek, čítajících okolo 1200 členů, soutěžících v kategoriích firem, škol, O pohár města Přerova a svůj prostor dostanou také lodě sestavené čistě ze zástupkyň něžného pohlaví, které se utkají v soubojích o nejrychlejší dračice.

Divákům se v exhibičním vystoupení představí i úspěšný domácí klub, který sbírá vavříny na domácí i evropské scéně a letos se chystá na mistrovství Evropy klubů do Petrohradu, kde bude obhajovat zlaté medaile z Berlína 2005.

Kromě sportovního vyžití se mohou návštěvníci těšit i na bohatý kulturní program, mimo jiné vystoupení skupiny historického šermu a večerní diskotéku.

Na své si přijdou i milovníci zlatavého moku a dobrého jídla, pro které jsou připraveny kulinářské speciality z grilu. Hojnosti pamlsků a dobré zábavy se dočkají i nejmenší příznivci sportu.

Nezbývá než si přát, aby letos festivalu přálo i počasí a slunce se celý víkend neschovávalo za mraky. Tak nashledanou v sobotu v 10 hodin na Laguně!