Je pravda, že v nedělním utkání se od začátku zdálo, jako by šlo vše proti jeho týmu. Už v 11. minutě musel kvůli zranění kolene ze hry Zdeněk Čadra. Hodně prostoru tak dostal mladíček Matěj Andrš.

V prvním poločase ale Hranice nepředvedly dobrý výkon a skóre 14:16 ve prospěch Strakonic byl pro Hrabalovu družinu vztyčeným ukazováčkem.

„O poločase jsem jen křičel, řval a chtěl jsem kluky namotivovat tak, aby se vzpamatovali. Nebyl to odpovídající výkon hlavně v obraně," prozradil hranický kouč.

Po změně stran se Cement i díky zlepšenému výkonu brankáře Kučerky zvedl. Přesto to bylo drama. Domácím nepomohla ani červená karta pro Petra Magrlu, dalšího hráče základní sestavy.

Strakonice se dostaly zpět do dvougólového vedení a Hranicím se trošku rozklepala kolena. Ne ale tak, aby si nepohlídaly prohru o jeden gól, která znamenala definitivní konec letošního utrpení.

„Chtěli jsme vyhrát takovým rozdílem, abychom postoupili. Pro mě je to zklamání. Byl jsem přesvědčený o tom, že tady dokážeme vyhrát, navíc nám šlo vše na ruku. Ale je pravda, že jsme byli připraveni na Čadru a Magrlu, mohlo to Hranicím paradoxně pomoct," vrátil se strakonický trenér Roman Marienka k vývoji celého střetnutí.

Straky předvedly sympatický výkon a nechybělo moc a staly by se překvapivým novým účastníkem extraligy.

„Na jednu stranu můžu být spokojený, děkuji klukům za skvělou sezonu. Odehráli jsme vyrovnané zápasy se soupeřem, který v extralize dostal naloženo asi jen dvakrát nebo třikrát, jinak to vše byly vyrovnané zápasy. Odešli jsme z toho se ctí, ale bezprostředně po zápase převládá zklamání," smutnil Roman Marienka.

Na druhé straně zase převládala úleva.

„Jsem rád, že to trápení hranické házené v tomto ročníku skončilo. Strakonice hrály hrály výborně, na hranici svých možností. My jsme se nedokázali prosadit tak, jak jsme potřebovali. V obraně jsme nebyli agresivní. Myslím, že jsme neodehráli to, co dokážeme. Je to ale trápení celé sezony. Musíme být rádi, že jsme udrželi extraligu," ví dobře lodivod Cementu Hrabal.

Tým bude nicméně do nového ročníku muset něco změnit. Po bronzu z předešlé sezony byla baráž nepříjemným prodloužením sezony.

„Určitě odejde Libor Horut, který jde do Jičína. Musíme doplnit kádr a posílit tak, aby to bylo v příštím ročníku lepší," uzavřel Libor Hrabal.

TJ Cement Hranice – HBC Strakonice 1921 26:27 (14:16)

Nejvíce branek: Mičkal 11/5, Tůma 5, Horut 4 - Mošovský 9/5, Nejdl T., Krejčí po 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5. Vyloučení: 4 – 4, ČK: Magrla P. (Hranice). Diváci: 290. První zápas: 29:27. Vítězem baráže je TJ Cement Hranice.