„Pro nás jsou určitě plusové body, že jsme dokázali vyhrát s Hranicemi i u nás doma. Dneska nám chyběli v útoku rozdíloví hráči s rozhodujícími schopnostmi,“ hodnotil jičínský trenér Petr Mašát.

Domácí kouč Jaroslav Hudeček očekával od svého týmu vítězství. „Přiznám se, že jsem nečekal, že prohrajeme. Pořád ale máme vše ve svých rukou, jsme schopni to zlomit, ale musíme hrát konzistentně,“ řekl Hudeček.

Hosté šli v prvním poločase do vedení o tři góly, Hranice však dokázaly srovnat krok. Drama vrcholilo po změně stran, kdy se oba týmy přetahovaly ve vedení o gól. O krok napřed ale po většinu utkání byl Jičín.

„Zase jsme propadli v prvním poločase. Myslel jsem, že navážeme na druhý poločas s Lovosicemi, ale bohužel. Nedokázali jsme čelit náporu Jičína z křídel, kde nás hodně přehrávali. Pepa Kučerka navíc chyběl víc, než je zdrávo,“ přiznal Jaroslav Hudeček. Zkušený gólman se zranil v předchozím duelu s Lovosicemi.

Když Hranice nevyužily v 57. minutě šanci ke srovnání a Krahulec poslal v poslední minutě svůj tým do vedení 25:23, bylo prakticky rozhodnuto. Za Cement jen korigoval v posledních vteřinách Jan Mucha.

„I když jsme ve druhém poločase zlepšili produktivitu, tak jsme v důležitých momentech nebyli schopni odskočit na dva góly, abychom soupeře zlomili. Trápili jsme se a koncovka nám nevyšla vůbec,“ uzavřel Jaroslav Hudeček.

Sedmý Jičín tak Hranicím v tabulce extraligy odskočil na rozdíl čtyř bodů. Aktuálně by o osmou příčku zajišťující play-off mohly bojovat Hranice, Brno a Kopřivnice.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 24:25 (10:11)

Nejvíce branek: Mucha 4, Andrš 4, Magrla 4/1 – Krahulec 5/1, Hlava 5, Kovařík 4. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 4:2. Bez diváků.