Zatímco mužům unikl postup o kousek, ženám se posun pořadím povedl.

Družstvo žen do Ostravy vyjelo v devítičlenné sestavě, tedy početně ne úplně nejsilnější, z hlavních opor týmu však nechyběl nikdo. Především dvojice Adéla Dostálová a Adéla Zdražilová na vítkovickém stadionu skutečně „řádila“.

Adéla Dostálová si odvezla vítězný double z náročné kombinace 800 m a 400 m (osobní rekord) a opanovala celkovou tabulku bodovaček za všechny čtyři kola. Adéla Zdražilová se stala nejvíce bodující závodnicí posledního kola, když zkompletovala medailovou sbírku - 1. místo na 400 m překážek, 2. místo na 200 m a 3. místo na 100 m, vše v osobních rekordech.

Ilustrační foto
Hranice jsou proti kanálu, Přerov se nepřipojí

FANTASTICKÁ ŠTAFETA

Asi největší radost si hranické atletky udělaly při závěrečné štafetě na 4 x 400 m. Podařilo se jim poskládat dvě štafety. „Áčková“ se sešla v nejsilnější sestavě, jaký hranický oddíl momentálně nabízí – Adéla Dostálová, Veronika Svobodová, Klára Úlehlová a finišmanka Adéla Zdražilová.

Cíl byl jasný, nový oddílový rekord pod 4:10. Vítězství „o parník“ bylo jasné už po druhém úseku, fantastický čas 4:06,77 ale překvapil i samotné závodnice.

Druhá štafeta ve složení Iva Podjuklová, Kristýna Podjuklová, Zuzana Kročová a Zuzana Slobodova doběhla pátá.

Ve čtvrtém kole obsadily hranické ženy třetí místo a celkově se posunuly v konkurenci devíti týmů na čtvrté místo zajišťující postup do baráže, která proběhne v sobotu 31. srpna v Břeclavi.

Fotbalisté Všechovic. Ilustrační foto
Kam za fotbalem? Na velké derby do Všechovic!

MUŽŮM CHYBĚLO OSM BODŮ

Muži se rovněž pokoušeli o průnik mezi přední čtyřku, v Ostravě skončili těsně čtvrtí, celkově se ale propadli až na šestou pozici, takže letošní liga pro hranické muže bohužel skončila. Skupinu ovládla záloha Vítkovic.

Za nejvýraznější individuální úspěch lze považovat vítězství a osobní rekord Tomáše Vašíčka v nejkratším sprintu. Nejvíc bodů opět nasbíral nestárnoucí Pavel Kukla.

V konkurenci 14 družstev každý získaný bod mohl měnit celkové pořadí. A taky často měnil – viz právě poslední kolo, kde stačilo získat o 8 bodů víc a hraničtí muži mohli být celkově třetí. (red)