Sestava: do 50 kg Stavinoha, 55 kg Ambrož, Kysela, Keprda, 60 kg Posmyk, 66 kg Hýža, Šuta a Suchánek, 73 kg Olšák, Šmíd, Valchař a Bajko, 81 kg neobsazeno, 90 kg Hloch a Pospíšil, nad 90 kg Kopták

Železo šlo do boje s jasným cílem – již v tomto kole si zajistit udržení i pro příští sezonu. Vzhledem k tomu, že z ligy sestupuje do baráže jen jeden celek, byla tato snaha jednodušší o to, že celek Prachatic nedojel.

Do prvního utkání proti Týnu nad Vltavou měli borci za úkol zajistit dva body rovnající se jistotě záchrany. V zápase se družstvo rychle ujalo vedení 3:0, poté ale přišel zkrat a v dalších pěti utkáních se prosadili pouze judisté Týna, a tak konečné skóre bylo 5:3 pro hostující. V šatně trenér provedl změny v základní sestavě To se ukázalo jako správné a po vyrovnaném boji s Prahou zvítězili domácí 4:3. V posledním zápase proti SKP Jičín mohlo družstvo pouze překvapit, protože ve vyřazovacích jarních kolech tým z Hranic podlehl 7:1 a 6:2. Mužstvo ale domácí tatami nechtělo dát lacino a při troše štěstí bylo překvapení (vítězství 4:3) na světě.

Železo bojuje o titul Mistra ČR

Na hostování do dorosteneckého týmu JK Olomouc byli uvolněni Jan Mazan, Jakub Jurka a Lubomír Holčák, kteří se stali základními členy soupisky a zároveň i oporami týmu. Zejména zásluhou těchto závodníků se družstvo Olomouce ujalo vedení, a to s náskokem pěti bodů.

Marek Nádvorník

Judisté Železa Hranice
Judisté Železa Hranice