Cementáři se soupeřem drželi krok hlavně díky Kučerkovi v bráně do poloviny prvního poločasu, když na 7:7 srovnávala karvinská posila Jan Mucha. Pak ale hosté nekompromisně trestali hranické chyby a rychle získali klíčový šestibrankový náskok.

„Narazili jsme dneska na velmi silného a koncentrovaného soupeře, o němž jsme věděli, jaké jsou jeho přednosti. I když jsme se připravovali na to, že Dukla bude nejvíce nebezpečná z rychlého přechodu do útoku po našich chybách, tak si stejně vypracovala do šaten šestibrankový náskok,“ mrzelo trenéra Cementu Miroslava Bartoně.

Ve druhém poločase už Dukla přes dobrý hranický nástup kontrolovala vedení.

„Když jsme se snažili snižovat náskok Dukly, vždy jsme udělali nějakou tu chybu a za to nás soupeř hned potrestal. Dneska nás Dukla porazila ne na postupný útok, ale na rychlý přechod do útoku. My se z toho musíme ponaučit a jedeme dále,“ uvedl Miroslav Bartoň pro web ČSH.

Rozhodčí v utkání udělili po jedné červené kartě na každé straně. Z domácích předčasně dohrál Indrák, hosté v závěru přišli o Zelenku.

V dalším kole zajíždí Hranice do Nového Veselí. Duel je na programu v sobotu od 17 hodin.

TJ Cement Hranice - HC Dukla Praha 25:32 (10:16)

Nejlepší střelci: Andrš 5, Mlotek 4, Cáb 4 –Klíma 7, Reichl 7, Sviták 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 –2/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 186.