Červnového Ostrava Cupu se zúčastnily mladší žákyně, které po výborných výkonech nestačily pouze na Olomouc. Stříbrné medaile byly doma.

Do Brna na Open Game stejný měsíc odcestovaly starší žákyně. Hraničanky zde již dvakrát skončily stříbrné a letos chtěly zaútočit na zlato. Ve finále však nestačily na Bulldogs Brno a druhou příčku braly do třetice všeho dobrého. Tak třeba příští rok.

„Ve finále opět chyběla trocha štěstí. Holky odehrály během tří dnů osm náročných zápasů, po náročném programu chyběly i síly,“ uvedla trenérka Markéta Částečková.

ELITNÍ DESÍTKA NA PRAGUE GAMES

Vrcholem byl na začátku července největší mezinárodní turnaj v Praze. V rámci Prague Games sehrály hranické žačky obrovsky kvalitní zápasy už ve skupině. Nejprve porazily loňské finalistky ze Švédska Landvetter IBK Wings i Akademii Mladou Boleslav. Porážku o gól jim připravily až loňské vítězky z Nemšové ze Slovenska. „Byly to jedny z nejlepších zápasů celého turnaje,“ zmínila Markéta Částečková.

Ze druhého místa ve skupině Hranice postoupily do play-off, kde už však byl los neúprosný. Po výhře nad švédskými hráčkami z Täby 8:2 podlehly v osmifinále po vyrovnaném boji Olomouci 1:3.

Družstvo FBC Hranice nakonec obsadilo z celkového počtu 24 kvalitních družstev krásné 9. místo a skvěle reprezentovalo město Hranice.

„Turnaj si holky užily, získaly nové zkušenosti a kamarádky z Vítkovic a Opavy, které za nás měly zájem hrát, což je potěšující. Všechny hráčky si zaslouží velkou pochvalu za snahu, píli a bojovnost. Vrátily se plné zážitků a motivace do další sezony,“ uzavřela Markéta Částečková.