„Samozřejmě mě těší velký zájem jezdců o náš závod, ale s takovým vysokým číslem mám vždy trochu obavy, aby se vše bez problémů zvládlo,“ přiznal ředitel závodu Vlastimil Malík. „Jsme rádi, že jste součástí, ten jeden loňský závod bez vás byl velmi smutný, ale dodržujte prosím pokyny pořadatelů, usnadníte nám tak práci. Děkuji,“ apeluje Malík na diváky.

Je opravdu na co se těšit, zejména milovníci těch nejrychlejších vozů z kategorie tzv. „placek“ si přijdou na své. Nebude chybět držitel traťového rekordu na Ecce Homo Ital Christian Merli. A ani želízko v ohni, domácí Petr Trnka.

Další jména jsou ale také velmi atraktivní. S novým vozem oproti poslednímu ročníku přijede Švýcar Robin Faustini. Do Šternberka přiveze zářivou Osellu FA30. Na 41. ročníku mistrovství Evropy nebude chybět Francouz Sébastien Petit, startovat bude s vozem NOVA NP 01-2 HONDA TURBO.

Kdo ale bude v této skupině chybět, je jezdec s největším počtem výher na Ecce Homo, Ital Simone Faggioli. „Letos nemůžu být přítomen na nejkrásnějším evropském závodě, jelikož budu absolvovat závod italského šampionátu, který má stejné datum. Odpusťte mi to, srdcem tam budu s vámi. Uvidíme se v roce 2023,“ poslal vzkaz fanouškům.

Formule? Přehlídka značky Tatuus

Ve skupině formulových vozů se doslova roztrhl pytel s vozy značky Tatuus. Uvidíme Švýcara Joela Burgermeistera s Tatuus F4 T014, Hermanna Waldyho mladšího s vozem Tatuus Master S2000 anebo Christiana Ferstla a Evu Sigrid Ferstl na stejné značce.

Těšit se můžeme i na nestory kopcových závodů, Itala Fausta Bormoliniho s Reynardem 2KL, Renza Napioneho taktéž s Reynardem a také Maďara László Szásze, který byl svého času na této trati velmi úspěšným jezdcem. Vyhrál zde v letech 2001 – 2004.

Jubilejní 40. ročník mistrovství Evropy Ecce Homo ve Šternberku. Květen 2021
Letošní Ecce Homo: diváci, rekord i úspěch místního jezdce. Podívejte

Oblíbený Rakušan i Lotus Elise se střechou

Jak je na tom skupina vozů „se střechou“? Jaké zajímavé vozy můžeme očekávat? Do Šternberka zavítá opět Rakušan Karl Schagerl, který je se svým VW Golfem Rallye u diváků velmi oblíbený. Těšit se můžeme na Felixe Pailera s nádhernou Lancií Delta Integrale, 7800 m bude zdolávat i Dan Michl s Lotusem Elise a po čtyřech letech se na Ecce Homo vrací i Kerstin Taus se Subaru Impreza P4 Turbo. Uvidíme i krásné vozy Porsche Nicolase Wervera, Vojtěcha Bendy nebo Andre Würchera.

Z kategorie historických vozidel nebude chybět loňský vítěz šternberského podniku mistrovství Evropy v závodech historických automobilů do vrchu Piero Lottini s Osellou PA 9/90, ani vítěz MČR v závodech historických automobilů z loňského Šternberka, Jiří Kubíček se Škodou 130 RS. Mezi historickými vozy ale neuvidíme legendu závodu, Andrese Vilariňa.

Minulý vítěz České trofeje Josef Hlavinka také nechybí na seznamu přihlášených, avšak nyní s novým vozem Gloria C8F. Závodit už nebude v seriálu Česká trofej, ale v rámci mistrovství České republiky.

Doprovodný program

O víkendu to nebude jen o rychlosti, ale také o dobré zábavě. Navštívit můžete doprovodný program k závodům na Hlavním náměstí, který je zcela zdarma.

V pátek a v sobotu náměstí ožije vystoupením různých kapel, např. Strideo, Endorfiny nebo Moonpark, dále se představí Jarek Filgas band se svými známými hity a nebou chybět ani revivalové kapely, Katapult revival nebo Kabát Tribute, který ukončí sobotní program.

Program ME:

Slavnostní zahájení: pátek, 18.00 na Hlavním náměstí
Trénink: sobota, 8.00, trať EH
Závod: neděle, 8.30