Ten připravil krásnou trať, velmi rychlou, s velkým množstvím skoků. Závod byl pro všechny seniorské kategorie vypsán na tři hodiny.

Jako první startovala kategorie čtyřkolek. Náročná a bahnitá trať prověřila jezdce i techniku. Naštěstí v sobotu pršet přestalo a trať začala rychle osychat. Martin Kuchař na své čtyřkolce začal opatrně, v závěru zrychlil a bylo z toho druhé místo v mistrovských veteránech a páté místo absolutně.

Motocykly šly na start po poledni na částečně vyschlou trať a závod se jel v rychlém tempu. V počátku se pořadí měnilo kolo co kolo a sebemenší chyba znamenala propad.

Velké nejlépe dojel Bohouš Michálek, který se i přes silnou konkurenci domácích jezdců dokázal probojovat do čela a s náskokem zvítězil.

Mirek Pavlík dlouho držel třetí místo, ale v posledním kole o něj přišel a skončil čtvrtý. V absolutním pořadí to pro Bohouše bylo šesté místo, Mirek byl desátý.

V kategorii pohárových veteránů dojel Vlastík Hapala na desátém místě a je průběžně pátý.

Téměř ve všech kategoriích je o mistrech již rozhodnuto, ne však v mistrovských veteránech.

Mirek je první, Bohouš ztrácí jeden bod. Vše se rozhodne v posledním závodě seriálu Offroad maratonů 2015, který se jede 7. listopadu v Ředhošti. (jl)