Dvouhodinový závod se konal v obci Ředhošť, na známé motokrosové trati. I když trať byla podmáčená, náladu zlepšilo krásné slunné počasí.

Bohumil Michálek i Miroslav Pavlík v motorkách již mají mistrovské tituly v kapse, ale boj o absolutní pořadí ještě nebyl rozhodnut.

Mirek se potýkal s technickými potížemi, poslední hodinu odjel s nefunkční zadní brzdou, přesto ale s přehledem zvítězil.

Bohumil dojel po velkém boji ve své kategorii druhý se ztrátou sedmi vteřin na vítěze, ale taktickou jízdou bez zbytečného rizika porazil svého největšího soupeře v celkovém pořadí hlavně psychicky. Ten závod nezvládl a Bohumil mu nadělil dvě kola.

Ve druhém závodě čtyřkolek Martin Kuchař bojoval statečně, ale po přeřazení z kategorie veteránů do top kategorie sportovních čtyřkolek z důvodu nesrovnalostí pořadatele to stačilo na desáté místo v závodě a v celkovém pořadí kategorie sportovních čtyřkolek skončil pátý.

Celkově odjetá kola v seriálu mu ale zůstala a tým mohl slavit. Po skončení závodu všech kategorií proběhlo vyhlášení absolutního pořadí.

Martin Kuchař dokončil sezonu 2014 v absolutním pořadí čtyřkolek na skvělém druhém místě.

V absolutním pořadí motocyklů Miroslav Pavlík skončil třetí.

Je to historicky nejlepší výsledek jezdce pohárové třídy. Bohumil Michálek se stal absolutním vítězem seriálu Mistrovství České Republiky Offroad Maratonu 2014.

Celkově ujel nejvíce, 1036 kilometrů a získal hlavní cenu, kterou je poukázka na start Intercontinental Rallye 2015 do afrického Dakaru.

Celkový úspěch podpořil i Marek Bláha z teamu zemní práce Dostál, který je mistrem kategorie pohár moto E2.

V závodě dojel druhý a v absolutním pořadí skončil čtvrtý. (jl)