Ráno startovaly čtyřkolky. Martinu Kuchařovi se nepovedl start. Startuje se s motorem v klidu a Martinovi motor naskočil, když už byli všichni soupeři pryč a pak doháněl celé startovní pole. Aby smůly nebylo málo, po půlhodině prorazil zadní pneumatiku, musel měnit kolo a ztrátu na přední pozice se mu do konce závodu nepodařilo dohnat. I tak skončil pátý.

Dopoledne jely motocykly. Miroslav Pavlík startuje ve třídě pohár moto veterán a zvítězil suverénně stylem start – cíl. Svým soupeřům nedal žádnou šanci a už v předposledním závodě si zajistil titul mistra České republiky v offroad maratonu ve třídě Pohár Moto veterán. Bohumil Michálek, už také mistr republiky po minulém závodě, závod také vyhrál. Najel další kilometry do soutěže o nejvíce ujetých kilometrů v celém seriálu a možnost účasti na závodu Paříž Dakar. Nyní vede a má náskok 8 km před druhým jezdcem.

Marek Bláha z týmu Zemní práce Dostál také závod v Janovicích ve své kategorii POH'AR MOTO E2 vyhrál a stal se tak mistrem České republiky Offraod Maratonu už v předposledním závodě. Velkým úspěchem pro jezdce Enduro týmu Velká je, že v absolutním pořadí v závodě v Janovicích skončili z 93 motocyklů na druhém místě Bohuš Michálek a třetí Mirek Pavlík. Marek Bláha byl devátý. (jl)