Dramatickou koncovku pro sebe však přece jen urvali domácí a nadále tak zůstávají před svými diváky neporaženi.

TJ MEZ Mohelnice A - TJ Sigma Hranice 70:67

Oslabená základní sestava Sigmy nastupovala do utkání s cílem nenechat domácí odskočit na výraznější bodový rozdíl a hned od začátku je přibrzdit. Ovšem výborná zónová obrana Mohelnice šlapala na výbornou a Hranice se nedokázaly prosazovat.

Domácí tak rychle odskočili, k libosti domácího publika, na rozdíl jedenácti bodů. Hranice reagovaly time-outem ve snaze dostat Mohelnici z tempa. Výsledek byl jasný, překonat zónovou obranu střelbou z dlouhé vzdálenosti a donutit tak domácí přejít na obranu osobní.

Zvolená taktika vyšla na výbornou. Do koše Mohelnice začala padat jedna trojka za druhou. Obzvláště duo Burian, Palacký kropilo Hranice živou vodou, když Burian byl úspěšný hned čtyřikrát a Palacký třikrát. Vedení domácích se tak rázem ztenčilo na pouhé dva body a domácí byli nuceni přejít na osobní obranu, která Hranicím vyhovovala mnohem více a dále se hrál vyrovnaný zápas.

Ve snaze to změnit přišla Mohelnice s dalším taktickým prvkem, agresivním osobním presinkem. Ovšem i s tím se Sigma dokázala vypořádat, když se ukázalo, že sebrat míč rozehrávce hostí Burianovi není nic snadného. Místo zisku míče tak přicházely pouze fauly a proměněné trestné hody. Vyrovnaný zápas tedy pokračoval.

Poté se ovšem dostavil již tradiční herní výpadek Hranic, kterého zkušený tým Mohelnice dokázal využít a vybudoval si pohodlný náskok 18 bodů. Kdo si však myslel, že je utkání rozhodnuté, mýlil se. Hranice vrhly všechny síly do útoku a opět začaly domácí přehrávat. Bodovou šňůrou 22:5 se Sigma vrátila do zápasu a viditelně nervózní domácí si museli pomáhat sérií time-outů.

Tři minuty před koncem tak stále nebylo jasné, kdo vyjde z dramatického utkání jako vítěz a domácí drželi nejtěsnější vedení jen s vypětím všech sil. Když se domácí dostali 40 vteřin před koncem do vedení o 8 bodů, vypadalo to, že odpor Hranic je definitivně zlomen. V následném útoku ovšem Šatník zaznamenal úspěšnou střelu za tři body.

Hned v zápětí obral o míč rozehrávku domácích Burian a následný rychlý protiútok úspěšně zakončil. Vše podtrhnul o pár vteřin později výborným obranným zákrokem a ziskem míče. Jedenáct vteřin před koncem tak putoval míč do držení Hranic a na smazání tříbodového rozdílu měly Hranice plných 12 vteřin.

V následném oddechovém čase si Sigma pečlivě naplánovala svůj závěrečný útok. Hranice se dostaly k závěrečné střele dle plánu, ovšem balon skončil se závěrečnou sirénou pouze na obroučce a domácí tak mohli začít bouřlivě slavit těsné vítězství.

„Dnes jsme odehráli výborné utkání. Letos asi nejlepší. Sice jsme těsně prohráli, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnané utkání s kýmkoliv. Budeme však muset zapracovat na obraně, kde jsme dnes měly největší mezery. Útočná fáze dnes byla v pořádku, když jsme výborné stříleli z dálky a také úspěšnost trestných hodů jsme udrželi na vysokém procentu. Pokud udržíme naši hru na stávající úrovni a přidá se i trochu toho štěstíčka, věřím, že se dokážeme dostat na vítěznou vlnu,“ ohodnotilo utkání křídlo Hranic Horký.

Střelci: Burian 20x, Paus 15x, Šatník 14x, Palacký 12x, Krčmář 2x, Horký 2x, Kvaček 2x, Němčák

(xb)