Hranice dokázaly v sérii hrané na tři vítězné zápasy dvakrát triumfovat a rozhodoval tak až pátý rozhodující duel na půdě Vikingů.

Přitom první duel série v Kopřivnici vyzněl jasně 11:3 ve prospěch domácích. Ve třetí třetině si však hosté dokázali, že s favoritem můžou držet krok. „Hlavy nevěšíme,“ hlásil po zápase trenér Hranic Matěj Rada.

A v druhém utkání se děly věci.

Domácí deset sekund před koncem neproměnili nájezd a hranický Radim Klimecký neuvěřitelně sekundu před sirénou srovnal na 4:4! V prodloužení srovnal stav série Ondřej Dobeš. „Díky pevné obraně se nám dařilo držet domácí na dostřel a v závěru srovnat,“ hodnotil hranický kouč pro web Českého florbalu.

Třetí utkání v Hranicích si Vikingové pohlídali a vyhráli 5:1, domácí ale ve čtvrtém duelu nic nezabalili. Podruhé došli se silným soupeřem do prodloužení, které branku nepřineslo a musely rozhodovat samostatné nájezdy. Ty před skvělou domácí kulisou zvládly Hranice a vyhrály 4:3.

„Pro diváky to musela být bomba podívaná,“ glosoval Rada.

Kopřivnice v úterním pátém utkání série zvítězila 9:3 a pohlídala si očekávaný postup do semifinále, kde se střetne s Přerovem, i Vikingové však museli smeknout před soupeřem.

„Odvaha a kuráž nás dostaly až do pátého zápasu čtvrtfinále. Papírově jasný outsider dokázal zatápět úřadujícímu mistrovi a vítězi základní části až do třetí třetiny,“ komentoval asistent hranického trenéra Petr Dadej poslední zápas sezony.

„Děkuji svému týmu za skvělý rok, skvělou sezonu, která dokázala, že ty zásadní hodnoty jsou týmovost, vzájemná podpora a zápal v srdci - na hřišti se pak už může stát cokoliv. Těšme se na další sezonu, protože budeme ještě lepší. No a na závěr je třeba poděkovat za podporu našim fantastickým fanouškům, kteří si takový závěr sezony zasloužili,“ uzavřel Petr Dadej.