O titul nejlepších střelců v týmu bojovali Hloch, Barfus, Kuruc a Slánský.

Další z turnajů Olomoucké ligy mužů se nejdříve odehrál v hranické hale Sigma. První ze zápasů se čtvrtým týmem tabulky SK K2 Sportcentrum Prostějov byl od začátku vyrovnaný. Úvodní třetina patřila týmu z Lipníku, kdy díky spolupráci vstřelil jednu branku Kuruc za asistence Hlocha.

Bohatší na góly byla druhá třetina, kterou lipnický celek zakončil s jednobrankovým náskokem. Již prostřední dějství se neslo v duchu vylučování hráčů. Tato nálada se přenesla i do závěrečné části, přesto se Lipník ubránil a připsané body za výhru 4:2 si zasloužil.

Druhý zápas tohoto dne vyvolal v hale Sigma vlnu napětí, protože se proti sobě postavily týmy FBS Olomouc a FBC Hunters Lipník, které hrály o šestou příčku tabulky.

I tento souboj se od začátku nesl ve znamení vylučování. Proto v první třetině měli více štěstí hráči z Olomouce.

Zadostiučinění i touha získat šestou pozici v lize stály u toho, že druhá třetina přinesla lipnickým florbalistům tři branky, ke kterým ve třetí části hry přibyly ještě další dvě. Souboj byl ukončen s těsným jednobrankovým rozdílem pro Lipník, který vybojoval nejen další tři body, ale i průběžnou šestou pozici.

Marný boj s favoritem ze Šumperka

Formálně nejtěžší turnaj sezony odehráli FBC Hunters v Olomouci s druhým týmem tabulky FBC Asper Šumperk.

Sílu týmu ze Šumperka lipničtí již z minulosti znali, proto se snažili dát do hry vše. Za první třetinu nastřílel soupeř pět branek. Ve druhé části byli úspěšnější hráči Lipníku, když míček v brance Šumperka nechali Barfus a Kuruc.

Závěrečná třetina však byla opět střelecky bohatší pro Asper, a proto šumperští zaslouženě zvítězili 8:4.

Prohraný zápas motivoval florbalisty z Lipníku k výhře nad hráči TJ Řetězárny Česká Ves. Střelecky opět exceloval Kuruc, který již v prvních minutách vstřelil soupeři dvě branky.

Druhá část patřila hráčům České Vsi, kterým se podařilo skóre otočit. Ovšem Hunteři využili trestné střílení a srovnali. Třetí třetina patřila střelcům Barfusovi, Kurucovi a Vojáčkovi. Konečný výsledek utkání tak zněl 7:4 pro hráče FBC Hunters Lipník. (ep)