Judo Femax Engineering Hranice se ziskem osmi cenných kovů stanul na vynikajícím jedenáctém místě v rámci celé České republiky a zároveň se stal nejlepším žákovským oddílem Olomouckého kraje a Jižní Moravy.

Marie Holčáková dosáhla i individuálního ocenění. V kategorii dorostenek skončila na výborném třetím místě v žebříčku nejlepších kadetek ČR.

Ohlédnutí

V sobotu 3. října loňského roku proběhlo Mistrovství ČR družstev starších žáků. Femax Engineering si postup na MČR vybojoval druhým místem v Moravské lize, kdy skončil na první pozici v kraji Olomouckém, což mu vyneslo nominaci.

Po dlouhých pěti letech se konečně borcům podařilo opět vybojovat medailové umístění. Po výborných medailových výsledcích z předchozích let získali judisté poslední mistrovskou medaili v družstvech v roce 2003 v Litoměřicích. Byla stříbrná, stejná jako se podařila vybojovat i letos v Prachaticích. V neděli 11. října se družstvo starších žaček Femaxu Engineering přihlásilo na Mistrovství ČR, které proběhlo v hale SK UP Olomouc. Jako loňské mistryně republiky patřily k jasným favoritkám šampionátu, což také potvrdily a vybojovaly stříbrné medaile.

V sobotu 7. listopadu proběhlo v Mohelnici Mistrovství ČR staršího žactva. Ve váze do 40 kg nastoupila Petra Bakovská ke čtyřem zápasům. V celkovém hodnocení pak na mistrovství obsadila výborné třetí místo. Ve váze do 48 kg patřila Marie Holčáková k adeptkám na zisk nejcennějšího kovu. Nakonec vybojovala pěkné druhé místo a obhájila tak loňský titul Vicemistryně ČR. Poslední medaili pro Femax Engineering vybojoval ve váze do 46 kg Robert Trojnar. Ten si po pěti kvalifikačních turnajích upevnil pozici republikové jedničky. Na tomto turnaji však vybojoval třetí místo.

V sobotu 14. listopadu se uskutečnilo v Chomutově Mistrovství ČR mladšího žactva. První medaili vybojovala Petra Janáčková ve váze do 48 kg, která patřila k jasným favoritkám této váhové kategorie a zcela suverénně a bez jediného zaváhání vybojovala zlatou mistrovskou medaili. O druhou se postaral Tomáš Beran ve váze do 34 kg. Celkové druhé místo je obrovským úspěchem tohoto talentovaného judisty. Svůj životní výkon na republikovém šampionátu podala Sasa Holčáková ve váze do 44 kg, když vybojovala vynikající páté místo na tak prestižní soutěži. Další obrovský úspěch zaznamenal nováček Petr Pírko ve váze do 50 kg, který obsadil pátou příčku.

V sobotu 21. listopdu na Mistrovství ČR kadetů v Plzni získala svůj první titul v kategorii dorostu Marie Holčáková ve váze do 48 kg. Vyhlášení svých nejlepších judistů proběhlo i v klubu samotném. Nejlepšími benjamínky se stali Šarlota Olšáková a David Šatánek, nejlepšími mladšími žáky byli vyhodnoceni Petra Janáčková a Tomáš Beran, nejlepšími staršími žáky jsou Marie Holčáková a Robert Trojnar.

„Vyzvednout bych chtěla především výkony a úspěchy Marie Holčákové, která v loňské sezoně získala čtyři mistrovské medaile v kategorii starších žaček a dorostenek. O celkového vítěze se stále hlasuje na klubových webových stránkách,“ podotkla závěrem trenérka Olga Chytrá.

(oli)