V kategorii mladších žáků reprezentovalo barvy oddílu sedm judistů. Nejlépe se dařilo ve váze do 55 kg Ondrovi Rácovi, který přes tři vítězná utkání postoupil do finále své váhy, kde nakonec podlehl, i když ze začátku udával tempo. Výsledkem jeho snažení je výborné druhé místo. Ondra si tak po dvou Českých pohárech upevnil vedoucí příčku v této váze v ranking listu pro letošní rok. V této váze mu sekundoval Roman Mikeš, ten se však pro medaili musel probojovat z repasáží, když podlehl ve druhém kole. Ve finále oprav vybojoval s přehledem třetí místo.

Tři vyhraná utkání ve váze do 34 kg vynesla Eriku Vybíralovi pouze deváté místo. Neprosadili se Arnošt Malenovský, Tomáš Hynčica, Petr Koubek a Roman Chytrý. V kategorii starších žáků hájilo barvy Hranic opět sedm borců. O jedinou medaili se postaral Martin Číhal ve váze do 60 kg. Martin se probojoval do semifinále, kde však podlehl. Ve finále oprav byl již bezchybný a rychlým ipponem bral bronzovou medaili.

Kousek od medaile byla Šarlota Olšáková. Ta se pavoukem prokousala až do semifinále, kde podlehla stejně tak jako v boji o bronz a skončila pátá. Bodované sedmé příčky ještě vybojovali Tomáš Čechák (46 kg) a Martin Bezděk (50 kg), když vybojovali tři vítězná utkání.

Devátý byl Vincent Skurka. Neprosadil se pouze Vašek Vandrovec a Jožka Daněk. V neděli se judisté Femaxu zúčastnili v Jablonci následného kempu pod vedením reprezentanta ČR Jaromíra Ježka, medailisty z ME a účastníka OH. Pod jeho vedením se naučili nové techniky a ve cvičném zápase si vyzkoušeli své nabyté dovednosti.

V neděli nezaháleli ani nejmenší judisté. Šest jich vyrazilo do polských Myslowic.

Krásná druhá místa si vyprali benjamínci Hana Hadašová a Roman Hynčica. Bronz přidal Honza Tománek. Boje o bronz nezvládli Lukáš a Martin Kučerovi a skončili pátí. Neprosadil se pouze Tomáš Chalupa, pro kterého to byl první zahraniční start. (oli)