V kategorii mladších žáků se nejlépe vedlo věkem ještě benjamínkovi Davidu Šatánkovi (30 kg), když zvítězil ve všech pěti utkáních a zcela suverénně vybojoval zlatou medaili.

Stejně úspěšný byl i Adam Kolář, který po odmlce exceloval ve váze do 38 kg a vybojoval si nejcennější kov. O stupínek níže skončil Tomáš Beran (34 kg), který ve finálovém zápase udával tempo zápasu, ujal se vysokého vedení, ale nakonec nešťastně chyboval a prohrál. Výsledkově stejně dopadl i Jirka Benk (60 kg).

Třetí místo vybojoval Jan Kolář (42 kg). Zápasy o bronz prohráli Petr Pírko (46 kg), který poprvé nastoupil na závodní tatami, benjamínek Roman Smolka (30 kg), který bojoval v kategorii mladších žáků, Alexandra Holčáková (40 kg), David Kolář (34 kg) a Filip Grygar (42 kg).

V kategorii starších žáků vystoupali na nejvyšší post Robert Trojnar (42 kg) a Marie Holčáková (48 kg), druhá místa přidali Klára Pítrová (57 kg) a Matěj Benk (+73 kg).

O týden později se deset judistů Femaxu Engineering zúčastnilo Velké ceny města Ostravy. Jediné zlato pro Femax Engineering vybojovala mladší žačka Alexandra Holčáková.

Druhá místa obsadili benjamínek David Šatánek, když podlehl ve finále loňskému Mistru ČR jen na praporky, mladší žák Jan Kolář, který na tomto turnaji podal svůj životní výkon a celkem pětkrát zvítězil, starší žačka Petra Bakovská (44 kg) a starší žák Roman Fridrich (50 kg).

Na třetích postech skončili benjamínek Roman Smolka, obrovský talent mladší žák Petr Pírko (50 kg), který vybojoval svou první medaili, a starší žák Roman Keprda (50 kg).

Zápasy o bronz prohráli a obsadili celková pátá místa mladší žáci David Kolář (34 kg) a Adam Kolář (38 kg).

V neděli se čtveřice judistů zúčastnila pod hlavičkou krajské reprezentace a pod vedením trenéra Jirky Štěpána Mezinárodního turnaje v Rakouském Grazu. Prestižního turnaje se zúčastnilo 16 států Evropy.

Na turnaji se lépe dařilo děvčatům. Mladší žačka Petra Janáčková (48 kg) prohrála zápas o bronz a skončila pátá, starší žačka Marie Holčáková obsadila sedmou příčku. Mezi chlapci se v těžké konkurenci prosadil pouze mladší žák Tomáš Beran (33 kg). Skončil sedmý.

(oli)