Osm z nich si zajistilo postup na listopadový šampionát. V kategorii mladších žáků je vypsáno deset váhových kategorií, judisté Femaxu Engineering obsadili šest z nich a ve všech těchto obsazených vybojovali v Olomouckém kraji mistrovské tituly.

Ve váze do 34 kg startovali Tomáš Beran a David Kolář. Oba shodně zvítězili ve svých skupinách. Tomáš vybojoval finále a následně i celkové vítězství v Olomouckém kraji. V moravském finále skončil druhý.

David zaváhal a skončil třetí. Ve váze do 38 kg se představili Lukáš Příleský a Adam Kolář. Oba shodně vybojovali prvenství ve svých skupinách.

Lukáš prošel do finále Olomouckého kraje, kde suverénně zvítězil. V moravském finále skončil druhý. Adam, papírový vítěz této váhy, udělal chybu a nešťastně podlehl. Obsadil třetí místo. Ve váze do 42 kg nastoupili Jan Kolář a Filip Grygar.

Honza vybojoval první místo v Olomouckém kraji a Filip byl třetí. Ve váze do 46 kg se po dlouhé době na závodním tatami ukázal Filip Bár. Ten bezkonkurenčně rychlými ippony vyházel své soupeře a získal titul Přeborníka Olomouckého kraje.

V moravském finále skončil druhý. Ve váze do 50 kg nováček týmu Petr Pírko si zajistil první místo stejně tak jako Jirka Benk ve váze nad 60 kg. Zároveň proběhla i soutěž děvčat.

Druhá místa získaly mladší žáčky Marie Terberová (40 kg) a Petra Janáčková (48 kg). Třetí místo patří Alex Holčákové (44 kg).

(oli)