Na těchto závodech ukořistili tři medaile, a kdyby existovala spravedlnost, bylo by o dvě medaile ještě více! Lenka Červená-Bořutová potvrdila, že i bez své silné disciplíny – sestavy, dokáže porazit soupeřky jen postavou.

Dva dny před závody si při badmintonu vyvrtla kotník, takže startovala pouze v kategorii figur, kde se klade důraz na symetricky svalově vyváženou postavu s mírnou separací svalů a sestava se zde nepředvádí. Markéta Vojtášková startovala v kategorii fitness – model a dostala se před ni jen jedna soupeřka. Na to, že v této kategorii normálně nezávodí, je to velký úspěch. Nehledě na to, že na druhý den „suplovala“ za Lenku na závodech Miss a Mistr Fitness v Praze, kterých se zraněná Červená nemohla zúčastnit.

Markéta tak dostala šanci startovat na jedněch z nejprestižnějších mezinárodních závodů ve fitness, kdy se závodníci na tuto soutěž dostanou pouze na pozvání pořadatele a utkávají se zde mezi sebou jen ti nejlepší z Evropy.

I když Vojtášková byla v průměru o deset let mladší než všechny soupeřky, nemusela se vůbec za sebe stydět. Probojovala se do finále, kde získala šesté místo, a k tomu převzala po Červené z loňského roku titul Miss sympatie.

Třetí medaili pro Přerov, a to stříbrnou, získal Jan Páleníček v kategorii fitness mužů. V této kategorii si Honza start „okoštoval“ poprvé a k tomu úspěšně, protože jeho hlavním zaměřením je zatím kulturistika (kategorie juniorů), kde mu právě o chloupek unikla další medaile.

Přisouzena mu bohužel byla pátá příčka, což ale při velké konkurenci, která v juniorech rok od roku roste, je opravdu úspěch, ač spoustu jiných očí ho vidělo na bedně. V této kategorii i v kategorii fitness měl Přerov ještě jednoho závodníka, a to Tomáše Pavlůska. Tomáš se rozhodoval čtrnáct dní před závody, zda vůbec bude startovat, jelikož i sportovec se neubrání zdravotním problémům, které mu znemožní kvalitní přípravu.

Ale i přesto si nevedl zle – ve fitness získal čtvrté místo a v kategorii juniorů byl osmý. Posledním přerovským závodníkem, který se účastnil těchto závodů, byl manžel Lenky – David Červený. Ten sezonu od sezony výkonnostně roste. Kategorie mužů do 175 cm patřila k nejvyrovnanější kategorii z celých závodů.

Finalisté této kategorii sváděli mezi sebou opravdu tvrdý boj o medaile, ale konečné rozhodnutí bylo stejně na rozhodčích. Bohužel Davidovi medaile přisouzena nebyla, ač ze spousty jiných pohledů a očí, by si ji právem zasloužil. Jakmile o umístění nerozhoduje čas nebo nějaká měrná jednotka, ale lidský faktor, tak spravedlnost rozhodnutí o výsledku nejenom v tomto sportu, si těžko bude hledat místo.

(ave)