V klasické kategorii fitness žen do 164 centimetrů vybojovala Lenka Bořutová titul mezinárodní mistryně Slovenska. Druhé, třetí a čtvrté místo ve stejné kategorii získaly také přerovské fitnesky, a to v pořadí Andrea Králová, Věra Martinovská a Markéta Vojtášková.

V kategorii fitness mužů měl AVE také zastoupení. Svou první soutěž fitness odzávodil nováček v týmu David Červený, který obsadil čtvrté místo, a juniorský závodník Vladimír Čechák skončil mezi muži na páté příčce.

Tento výrazný úspěch je důležitý hlavně před mezinárodním mistrovstvím ČR, které je na programu již tuto sobotu v Praze v kongresovém sále. Současně proběhne i nominace na podzimní MS fitness žen a mužů v Turecku a širší nominace na MS juniorek a juniorů v USA v Nevadě.

Sportovci Fitness AVE Přerov splňují předpoklady se těchto světových soutěží zúčastnit ve větším počtu, tak jak je to v přerovském sportovním klubu zvykem již řadu let. Fitness AVE Přerov si váží finanční podpory města Přerova a Olomouckého kraje, díky které se mladí sportovci mohou připravovat a také zúčastňovat těchto soutěží.