Chvílemi to s nadsázkou vypadalo, že soutěží přerovští proti zbytku Evropy.

Zvládnout dvě náročné mezinárodní soutěže v průběhu dvou dnů a navíc na „Evropě“ startovat ve dvou kategoriích je víc než náročné i pro několikanásobnou mistryni světa Lenku Červenou. Ta opět přesvědčila, že je sportovec, na kterého je spolehnutí.

Dokázala vyburcovat svými výkony klubové kolegy jak na ME v Karlových Varech, tak i druhý den v Praze na velmi těžké soutěži nejlepších fitnesáků z Evropy. Na Lence bylo vidět už v Přerově na poháru primátora, že se na soutěže po nepříjemném zranění těší.

ME v naturální kulturistice a fitness

Lenka Červená startovala ve dvou kategoriích – Fitness Clasic a Fitness Figure – a v obou vybojovala titul mistryně Evropy.

Junior Jan Páleníček soutěžil rovněž ve dvou kategoriích: Kulturistika junioři, kde získal stříbro, a Bodyfitness muži, kde obsadil 5. místo.

Další finálová umístění přidala juniorka Andrea Králová, která prodělala operaci kolene před čtyřmi měsíci. Startovala a vyzkoušela hned dvě kategorie.

Ve Fitness Clasic ženy vybojovala 4. místo a v kategorii Fitness Model ženy skončila sedmá. V kategorii Fitness Model ženy startovala ještě další Přerovanka Markéta Vojtášková, jež obsadila pátou pozici.

Miss & Mr. Fitness Praha - Žofín

Lenka Červená se vůbec nezalekla zvučných jmen a hlavně soupeřek ze Slovenska, Maďarska i Litvy a vybojovala první místo v Miss Fitness.

Benjamínek Jan Páleníček přes své malé zkušenosti ve fitness soutěžích se dokázal doslova protlačit mezi mužskou elitu ve fitness. Nutno podotknout, že slavil úspěchy v kulturistice, ale fitness ho zřejmě láká.

Jan Páleníček se může pyšnit titulem Mr. Fitness sympatie. Tento titul putuje po Lence Červené a Markétě Vojtáškové z Žofína do Přerova už potřetí.

Andrea Králová rozumně zvolila fyzicky méně náročnou kategorii Fitness Model. Nebylo by rozumné po operaci přetěžovat koleno a riskovat zranění.
Markéta Vojtášková nezklamala umístěním, ale musí přidat v přípravě na intenzitě, aby jí soupeřky neodskočily.

Tuto tradiční společenskou akci natáčela opět Česká televize a téměř hodinový sestřih ze soutěže máte možnost sledovat na ČT v sobotu 7. listopadu od 14.45 hodin.

Tuto sobotu dostali pozvání Lenka Červená a Jan Páleníček na fitness soutěž do Bánská Bystrice a další týden 12. listopadu odlétají do Los Angeles na poslední soutěž v tomto roce. (ave)