FbC Orel Hranice - FBC Sokol Přerov B 6:3

Hranice nastupovaly do tohoto zápasu s respektem, vždyť proti nim nestál nikdo jiný než první a bezesporu nejlepší celek Olomoucké ligy. Hraničtí se soupeřem v předešlých zápasech vždy dokázali držet krok, avšak ani jednou neodešli jako vítězové.

Již začátek utkání napověděl, kdo bude tahat za delší konec. Přerov si vybudoval dvoubrankový náskok a zdálo se, že bude i tentokrát proti Orlům naplno bodovat.

Domácí se ale nevzdávali, po pár vydařených akcích to bylo rázem 3:2, a byli to právě Sokolíci, kteří po dvou třetinách prohrávali a museli dotahovat.

V poslední patnáctiminutovce však Přerov ukázal, proč je na prvním místě ligy. Dostal obranu hranických pod tlak a dal i potřebné góly. Průběh zápasu ale naznačil, že Hranice byly lídrovi soutěže vyrovnaným soupeřem a v odvetě, která je na programu v lednu, mohou pomýšlet i na víc.

FbC Orel Hranice - FBC Cannibals Lipník 5:5

Ve druhém utkání narazily Hranice na tradičního rivala z Lipníku. Oba týmy se velice dobře znají, navíc je spojují hráči, kteří v minulosti oblékli dresy protivníka.

O motivaci bylo tedy postaráno. Hranice vstupovaly do zápasu jako papírový favorit, neboť z předchozích měření sil vždy vyšly vítězně. Takže jim měli Cannibals co vracet.

V samotném zápase měly Hranice vždy kousek navrch, po vedoucím gólu sice Lipník srovnal, ale Orli se po pár minutách dostali opět do vedení. Herní převahu však nedokázali proměnit v góly a po pár hrubých chybách v obraně se do vedení dostal celek Lipníku.

Zbývalo jen pár minut do konce, ale pořád byl čas s výsledkem něco udělat. Hraničtí si vzali oddechový čas a zmobilizovali všechny síly do útoku.

Ze závěrečného tlaku se sice podařilo vyrovnat, ale i přesto mohl být po utkání spokojenější Lipník, pro který byl bod vzhledem ke kvalitám Hranic cenný.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika