FBC Sokol Přerov - FBS OlomoucA 4:6 (1:0 1:3 2:3)

Do střetnutí šli domácí s tím, že budou poctivě bránit a hrát na rychlé protiútoky. To se jim také dařilo. Z ojedinělého protiútoku dokázali skórovat a tak první třetinu vyhráli.

Bylo však jen otázkou času, kdy dá Olomouc gól. Škoda jen, že všechny tři branky ve druhém dějství nevznikly náporem soupeře, ale po chybách Sokolů, které vyplynuly z důrazného napadání hostujícího celku.

Tudíž ani druhá branka domácích nezabránila vedení Olomouce po dvou třetinách 3:2. Když pak v první minutě závěrečné části hry dostala Olomouc výhodu přesilové hry, stačily jí pouze dvě sekundy na to, aby z následného volného úderu odskočila na rozdíl dvou branek.

Utkání bylo i nadále vyrovnané a Sokoli se začali připravovat na závěrečný nápor. To ale soupeř odmítl, když v rozmezí jednadvaceti sekund vsítil dva rychlé góly a rozhodl tak o osudu utkání. Nic už pak nezmohly ani dva zásahy Doležela, který tak zkompletoval hattrick.

Branky: 13. Doležel, 26. Fafílek, 43. Doležel (Fafílek), 45. Doležel.

FBC Sokol Přerov - FbC RG Playmakers Prostějov 6:4 (1:1 2:0 3:3)

Ve druhém utkání Přerov narazil na soupeře, který zatím nepoznal, jak chutná vítězství. Domácí ovšem neumí zahrát proti slabšímu soupeři, takže nikdo netušil, co od utkání čekat.

Střetnutí nezačalo vůbec dobře a soupeř udeřil. Přerov naštěstí do konce úvodní třetiny dokázal vyrovnat. Po změně stran kluci hráli to, co měli. A šlo to hlavně poznat na průběhu třetiny, kdy většinou drželi míček a dobře kombinovali, z čehož vykrystalizovaly dva góly - 3:1.

Do závěrečného dějství nastoupili Sokoli v podobném duchu. Poté co Marušík zvýšil již na 5:1, každý podlehl dojmu, že zápas je hotový a soupeř zlomený.

Prostějov této situace využil a z nenápadných akcí, při nichž museli obránci dvakrát zatáhnout za záchrannou brzdu a nechat se tak vyloučit, trestal. Dvakrát se soupeř prosadil, když obrana nebyla schopna postavit zeď a prostějovští skórovali ze standardní situace.

Na 4:5 poté snížili „plejmejkři“ z brejku, když si obránci nepohlídali hráče za zády. Najednou byl zápas opět otevřený. Přerov se strachoval o vítězství, soupeř chtěl zase utrhnout alespoň bod.

Zbývalo pět minut do konce utkání a Sokolíci se po třech obdržených gólech trochu probrali a výsledek již udrželi, když 34 sekund před koncem pojistili vítězství šestým gólem.

Branky: 10. Doležel, 28. Fafílek, 29. Doležel (Marušík), 33. Kužela (Doležel), 34. Marušík, 45. Kretovič (Doležel).

Sestava: Ceh - Adámek, Doležel, Fafílek, Fantura, Kretovič, Kužela, Marušík, Němec, Pěček.

„Z víkendových zápasů jsme vytěžili tři body, což není špatné. Zuby jsme si brousili ale i na tým Olomouce. Škoda jen, že jsme nemohli přijet v kompletní sestavě. Turnaj nám však ukázal naše velké mezery hned v několika oblastech - koncentrace, zodpovědnost, motivace a také jedna herní oblast, a to standardní situace ať už útočné či obranné,“ poznamenal Pavel Vrba, trenér starších žáků FBC Sokol Přerov.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika