Soupeřem jim byly zkušené týmy NS Ostrava a Torpedo Pegres Havířov B.

V předchozím měření sil se Sokolům podařilo zdolat Havířov, s Ostravou uhráli remízu. Historie se tentokrát opakovala a přerovští si do tabulky připsali čtyři body a zůstávají na sympatické třetí pozici.

NS Ostrava - FBC Sokol Přerov 9:9 (2:2, 4:5, 3:2)

Hektickým závěrem a remízou 4:4 končilo poslední vzájemné střetnutí těchto soupeřů a nyní by se dal slůvkem hektický označit celý průběh utkání.

Začátek vyšel lépe ostravským borcům, ale Panák jejich šance pochytal a tak si slovo vzalo hbité křídlo Nekl a dvakrát svými průniky skórovalo. Náskok si Sokolíci nechali ještě do konce třetiny sebrat, což v tomto zápase nebylo naposled.

Ve druhé části se na palubovce strhla přestřelka jako z nějakého westernu, která vyzněla příznivěji pro celek Sokolů v těsném poměru 5:4.

Hrálo se opravdu nahoru dolů. Přerov využil dvě přesilovky, Nekl dokonal hattrick a po Koutného pokusu z poloviny hřiště se začervenal brankář Notor Stars.

Úvod poslední třetiny znamenal další trefu Sokolíků, ale ostravští se nevzdávali. Pět minut před koncem se jim podařilo srovnat stav a minutu před koncem dokonali obrat gólem na 9:8.

Hořkost porážky přerovský tým nakonec okusit nemusel, protože dokázal vyrovnat jedenáct sekund před koncem díky bojovnosti Šmída.

Branky: Nekl 3 (Zobaník, Dohnal, Sohlich), Koutný 2 (Dohnal), Sohlich 2 (Šmíd), Pospíšil (Koutný), Šmíd.

Torpedo Pegres Havířov B - FBC Sokol Přerov 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Bojovné střetnutí plné tvrdých soubojů se hrálo mezi těmito soupeři už v předchozím zápase a podobné to bylo i tentokrát. Sokoli vedli již od úvodní minuty.

Nesportovnost soupeře se projevila už během první třetiny a po nešetrných zákrocích se Přerovu naskytla příležitost přesilovkového ohrožení svatyně domácích.

Kombinace Sokolům vázla, ale přesto se ještě jednou prosadili, ovšem Torpedo tentokrát zareagovalo bleskově a bylo to opět o jeden gól. Bezbranková druhá patnáctiminutovka nechala týmy v očekávání.

Na obou stranách byly vidět nebezpečné situace, ale jak přerovský Vlček, tak havířovský Szilvási si s nimi poradili. V závěrečné třetině museli Sokoli stáhnout hru na tři obránce, protože po potyčce Hoška s domácím hráčem došlo i na osobní tresty.

Ve 39. minutě se přerovským podařilo z hole Koutného, který byl na křídle v tomto utkání hodně vidět, skórovat a situace byla veselejší. Záložní tým Havířova sice snížil, ale kapitán Sokolů Nekl potvrdil svou produktivitu a dvěma brankami završil už druhý hattrick v jednom dni.

Branky: Nekl 3 (Koutný 2), Koutný 2 (Sohlich, Jüngling).

Sestava: Panák, Vlček - Hošek, Dohnal, Zobaník, Pospíšil - Jüngling, Sohlich, Šmíd, Nekl, Janoštík, Koutný.

Formu z posledních zápasů potvrdili florbalisté z Hané ziskem dalších bodů i přesto, že nebyli zcela kompletní.

Pohled na vystoupení mladého celku přináší centr Aleš Pospíšil, který se v sobotu představil jako obránce: „Turnaj z naší strany nebyl odehraný ideálně, často jsme se trápili při rozehrávce a celkově v obranné hře. Hodně nám chyběli někteří klíčoví hráči, ale jako tým jsme vybojovali čtyři body a toho si moc cením.“