Týmy byly rozděleny do dvou skupin, to znamená, že byly čtyři týmy v jedné skupině. První den šlo jen o umístění ve skupině a podle toho pak následoval výběr soupeře pro čtvrtfinále, takže každý chtěl urvat co nejlepší umístění, aby měl poté lehčího soupeře ve čtvrtfinále.

Hraničtí byli rozlosováni do skupiny A spolu s Moravským Krumlovem, Troubelicemi a Uherským Hradištěm (jedni z favoritů celé soutěže). První zápas proti Moravskému Krumlovu skončil remízou 1:1 poté, co musely Hranice dotahovat, což se nakonec povedlo.

Ve druhém utkání byl tým Hranic lepší než soupeř z Troubelic, a nakonec také vyhráli těsným poměrem 3:2. Posledním soupeřem hranických florbalistů ve skupině A byli mladíci z Uherského Hradiště. V tomto zápase se již projevovalo vyčerpání po dvou náročných zápasech u obou celků.

Uherské Hradiště střetnutí zvládlo lépe a deklasovalo svého soupeře 4:0. Hranice nakonec skončily ve skupině druhé.

Po nemastných neslaných výsledcích ze soboty se hranickým velké šance nedávaly a trenéři prohlásili, že umístění do čtvrté příčky bude bráno jako úspěch.

Ve čtvrtfinále se Hranice utkaly s týmem Brna-Bohunic. Bylo to velmi vyrovnané střetnutí, které se rozhodlo až na samostatné nájezdy, při kterých ukázal své kvality hranický gólman Jan Pospíšil. Stejně tak jeho spoluhráči prokázali chladnou hlavu v zakončení a proměnili tak tři ze čtyř nájezdů.

Konečný stav tedy zněl 3:2 pro Hranice.

V semifinále se poté Hranice střetly s domácím týmem Blanska. Bylo to velmi vyhrocené utkání z obou stran. Dlouhou dobu Hranice prohrávaly o dva góly. Nebýt Jakuba Kosara v brance, rozdíl mohl být větší. Naštěstí se dvě minuty před koncem základní hrací doby podařilo vyrovnat.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak přišly na řadu opět nájezdy a do branky šel Jan Pospíšil. Tentokrát se jelo pět nájezdů.

Žádný střelec se nemohl prosadit, poněvadž brankáři obou týmů předváděli excelentní výkony. Prosadil se až hranický Jakub Vorel a Blansko muselo taktéž skórovat. To by ale v brance nesměl být Pospíšil, a tak se Hranice mohly radovat z postupu do finále.

Finále tedy bylo soubojem Hranic a Zlína. Po první půli odcházely oba týmy do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Mladíci z Hranic byli ale lepším celkem, udělali určitě silnější dojem a projevovali se florbalověji než soupeř. O všem rozhodla štěstěna.

V tomto zápase se přiklonila bohužel na stranu Zlína. Hranice si ji asi vyplýtvaly ve dvou předchozích zápasech a tak nakonec prohrály 1:2 a staly se tak vicemistry Orelské florbalové ligy.

Konečné umístění Hranic v Orelské florbalové lize je úspěch pro hranický florbal a příslib do budoucnosti.

(ao)