Svou chuť si pak alespoň trochu spravili jasnou výhrou v druhém zápase.

FBC Sokol Přerov - FBC Playmakers Prostějov 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Plány Přerova na zaskočení soupeře aktivní hrou vzaly za své již v úvodu, když se poprvé prosadil Prostějov. Své vedení dokázal navýšit v páté minutě, a tak se Sokolíci dostali do nezáviděníhodné situace. Podařilo se jim alespoň přikovat soupeře na vlastní polovinu, ale z převahy branku nevytěžili.

Od druhé třetiny se začaly projevovat velké zkušenosti Playmakerů. Ti dokázali přidržet míček a s chladnou hlavou rozehrát, kdežto Přerované toho kromě velké bojovnosti moc nepředvedli.

Těsně před druhou pauzou se podařilo Prostějovu svůj náskok ještě navýšit, a tak se poslední část hry nesla téměř v exhibičním rytmu. Playmakeři hráli velmi chytře, nepouštěli Sokoly příliš do zakončení a přidali další dva zásahy do černého - 0:5.

Hra kočky s myší pokračovala. Domácí inkasovali branku číslo šest a pak spálili několik velkých šancí na čestný úspěch. Brankář Přerova nestačil v poslední minutě ještě na jednu střelu a Sokoli si ze zápasu odnesli krutý debakl.

FBC Sokol Přerov - FbK Horní Suchá 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)

Utkání s Horní Suchou bylo důležité pro oba kluby, jelikož to byl souboj o odpoutání se ze dna tabulky. Lépe vstoupil do zápasu tým Přerova. Ten přehrával hosty a v páté minutě se poprvé gólově prosadil. I přes několik šancí již další gól v úvodní části nepadl.

Po změně stran hra Sokolů vypadala zcela jinak v porovnání s prvním zápasem. Byla rychlá, ale zároveň přesná, a k vidění byly pěkné kombinace. Ubylo chyb a na góly bohatá se ukázala sedmá minuta druhé části.

Horní Suchá srovnala, ale za několik sekund poté se dvakrát prosadil i Přerov, který tak do posledního dějství vstupoval s lepší výchozí pozicí. Závěrečný úsek hry už zvládli přerovští na jedničku - kombinovali a nezapomněli dávat branky.

V páté minutě třetí třetiny vedli už o čtyři góly a po trestném střílení vsítili další branku. Využili navíc i přesilovou hru, a rozklad soupeře dokonal čtyři sekundy před koncem Veselý, který zaznamenal hattrick.

Branky: Veselý 3 (Nekl 2), Nekl 2 (Veselý 2), Koutný 2 (Suchánek), Sohlich (Suchánek).

Sestava: Vlček - Hošek, Dohnal, Pec, Zobaník - Suchánek, Pospíšil, Sohlich, Šmíd, Jurečka, Veselý, Koutný, Nekl.

Po dalším ligovém kole tak zůstali Sokoli v dolní části tabulky. Za pozitivum je možno brát větší vůli po vítězství, která však týmu pomohla jen ve druhém klání.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika