Sokoli, pohybující se v dolních patrech druholigové tabulky, se střetli s Pantery z Otrokovic a s Kozly z Počenic. Oba tyto týmy jsou v tabulce na daleko příznivějších příčkách než přerovští florbalisté.

Těm však roste forma a potvrdili to i tentokrát. Mohlo z toho být i šest bodů, ale dva body za remízu vzali nakonec Sokolům domácí Panteři.

Panthers Otrokovice - FBC Sokol Přerov 4:4 (2:1, 0:2, 2:1)

Oba týmy mají zažitý florbal plný rychlých přechodů do útoku a kombinací, a tak mělo jít o zajímavou podívanou. Zápas začal podle očekávání ve vysokém tempu a Sokoli se stáhli přeci jen více do obranné ulity.

První gól vsítili domácí z poza brány. I druhá trefa padla do sítě přerovského Panáka po nepokrytí střelce.V pravý čas se ke svému obávanému projektilu dostal Nekl a vymetl šibenici - 1:2.

Gól přerovské borce povzbudil a druhá část patřila jednoznačně hostům. Ti si začali vytvářet slibné příležitosti a Veselý zblízka vyrovnal.

Tlak Sokolíků pokračoval a do konce třetiny se radovali ještě jednou po překvapivé střele Sohlicha z velkého úhlu. Přerov rázem vedl, a to ještě v závěru Jurečka nedotáhl k úspěšnému konci trestné střílení.

Domácí tým však nechtěl papírové předpoklady nechat ležet ladem a opět přitlačil na pilu. V posledním dějství už to bylo ze strany přerovských hlavně o obraně, ale byla tu stále možnost rychlých protiútoků.

Jeden takový, i když už zpožděný, Sokoli využili střelou Jünglinga z první - 4:2.

Do konce zápasu zbývaly čtyři minuty a otrokovičtí se nadechli k finiši. Nešťastná ztráta míčku přerovského kapitána, kterou ponechali rozhodčí bez povšimnutí, vedla ke snížení, a dvě minuty před koncem se trestuhodně sám před brankářem ocitl další útočník Panterů, který vyrovnal.

Na pasivitu Sokoli rázem zapomněli a v posledních okamžicích zápasu si vytvořili veliký tlak, který však zůstal jen u neproměněných šancí.

Branky: Nekl, Veselý (Nekl), Sohlich (Šmíd), Jüngling (Sohlich).

FBC Sokol Přerov - SFK Kozel Počenice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Počenické florbalisty se Sokolům podařilo v prvním měření sil porazit, ale druhý tým průběžné tabulky byl naladěn na vítěznou vlnu. Zápas začal trochu ospale.

Klasické nepříjemné napadání Kozlů se nekonalo a prim hrály především obrany v čele s brankáři. Za přerovské se mezi tři tyče postavil tentokrát Vlček.

Střely k vidění byly, ale první třetina skončila bez branek. Tento stav změnila až dalekonosná rána přerovského obránce Zobaníka, který se dobře domluvil s tyčkou soupeřovy branky.

Počenicím se tento stav pochopitelně nezamlouval, ale jejich pokusy byly dost nepřesné, nebo je pochytal gólman Vlček. Na jednu však přece jen nestačil po nepokrytí hostujícího útočníka - 1:1.

Vedení na stranu florbalistů z přerovské Sokolovny vrátila dvojice Koutný - Sohlich, když druhý jmenovaný jen nastavil hůl na přihrávku svého křídla.

V poslední části se Přerovu podařilo zápas zlomit na svou stranu. Byl aktivnější a ve třetí minutě se nejlépe zorientoval před bránou Jurečka, pro kterého nebyl problém skórovat - 3:1.

Sokoli kontrolovali hru a v deváté minutě to byl opět Jurečka, který si míček poslal kolem brankáře Počenic a zavěsil. O vítězi bylo rozhodnuto a poslední minuty si už Sokolíci užívali.

Podařilo se jim i podruhé porazit Počenice a získat další důležité body do zajímavě se vyvíjející tabulky 2. ligy.

Branky: Jurečka 2 (Koutný), Zobaník (Sohlich), Sohlich (Koutný) Sestava: Panák, Vlček - Malina, Hošek, Vrba, Pospíšil, Kubáč, Zobaník - Veselý, Jurečka, Nekl, Suchánek, Sohlich, Obručník, Koutný, Jüngling, Šmíd.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika