Za soupeře měli celky Prostějova a Olomouce. S Prostějovem si Orel poradil, horší to však bylo s Olomoucí, které podlehl o jedinou branku.

V prvním utkání se Hranice střetly s Prostějovem, tedy týmem, který byl v tabulce až za Orlem, a tak byli domácí mírným favoritem.

Navíc se Hranicím proti Prostějovu v této sezoně dařilo, vždy mu nastřílely minimálně sedm branek.

FbC Orel Hranice - SK K2 Sportcentrum Prostějov 7:4

Již od začátku utkání ale bylo vidět, že Sportcentrum nepřijelo jen do počtu a že to s ním soupeři nebudou mít jednoduché.

Orel se sice v první třetině dvakrát ujal vedení, ale Prostějov pokaždé dokázal odpovědět a ke konci první patnáctiminutovky šel dokonce do vedení.

Hranicím se i přes velkou snahu nedařilo tvoření hry s takovou lehkostí, na jakou byly zvyklé z posledních několika zápasů. I přesto se jim ale bojovnost vyplatila.

Sérií branek ve druhé a na začátku třetí části strhly vedení na svou stranu, soupeře k ničemu nepustily, a i když se Prostějovu podařilo snížit, Hranice si konec utkání pohlídaly a připsaly si tři body.

FBS Olomouc B - FbC Orel Hranice 3:2

V případě vítězství v posledním zápase sezony proti Olomouci se mohl Orel dostat na konečné čtvrté místo Olomoucké ligy, ale nečekal jej jednoduchý úkol.

Posledních pár utkání s tímto soupeřem nabídlo vždy velkou bitvu. Orel byl sice v tabulce před hráči FBS, ale šance na vítězství byly v tomto zápase vyrovnané.

Olomouc, která má v kádru několik velice zkušených hráčů (několik z nich nastupuje i ve čtvrté nejvyšší soutěži za olomoucký A-tým), vstoupila do zápasu lépe, dostávala se do více šancí a záhy se také ujala vedení.

Orel navázal na výkon z prvního zápasu, opět bojoval a podařilo se mu vyrovnat. Olomouc ale byla vždy o krok napřed. V závěru utkání však Hranice snížily na rozdíl jediné branky, a když navíc měly možnost hrát přesilovku, naskytla se možnost uhrát aspoň cenný bod.

Domácí florbalisty FBS zatlačili, měli i několik šancí, v tomto zápase jim ale přáno nebylo a tak Olomouc těsné vedení nakonec uhájila.

Hranice se tedy rozloučily se sezonou prohrou, ale výkony v posledních zápasech naznačují, že v sezoně příští bude Orel velmi nebezpečný a bude se s ním muset počítat.

Sestava: M. Onderka, Marek - Tvrdoň, R. Onderka, Novák, Bajnar, A. Onderka - Vaněk, Čech, M. Porubský, Filák, Hron, Václavík, Křížek. Trenéři: V. Porubský, Lipka.

(tvr)