Orel od začátku zápasu předváděl hru, kterou v poslední době poráží soupeře jako na běžícím páse. Poměrně rychle se dostal do vedení a Lipník téměř k ničemu nepouštěl.

I přesto se Cannibals dostali na dostřel hranické brány, především zásluhou dvojice útočníků, která za dob největší slávy hrála s Lipníkem druhou nejvyšší florbalovou ligu.

FbC Orel Hranice - FBC Cannibals Lipník 8:2

Hranice ale i přes dvě obdržené branky stále hrály svoji hru, přidaly další góly a nakonec jim pouze jeden chyběl k dorovnání skóre z posledního měření sil.

FBC Sokol Přerov B - FbC Orel Hranice 3:2

V první třetině se Přerov, nejproduktivnější tým ligy, střelecky vůbec neprosadil. Orel měl naopak několik šancí, chybělo však větší štěstí a přesnost v koncovce.

I přesto, že se ve druhé patnáctiminutovce podařilo přerovským konečně skórovat, Hranice nepřestaly bojovat a výsledkem bylo vyrovnání. Orelským s blížícím se koncem zápasu však docházely síly a toho dokázali Sokoli využít.

Znovu se ujali vedení, a když si navíc ke konci utkání měli možnost po přísných vyloučeních zahrát dvě přesilovky, bylo utkání prakticky rozhodnuto. Hranice ale v oslabení vyrovnaly, když z protiútoku nedaly obránci a brankáři šanci.

Ve druhém oslabení už tak úspěšné nebyly. Přerov dokázal strhnout vedení na svou stranu a nakonec toto velice vyrovnané a napínavé utkání dovedl do vítězného konce.

Hranice však pokračují ve skvělých výkonech, a i když to tentokrát nepřineslo body, mohou být s vystoupením v Prostějově spokojeny.

Sestava: M. Onderka, Marek - Tvrdoň, R. Onderka, Novák, Bajnar - Vaněk, Čech, M. Porubský, Filák, Hron, Václavík. Trenéři: V. Porubský, Lipka.

(ao)