„Pomalu jsme se dostávali do zápasu. Důraz a rychlé přistupování soupeře nám dělaly problémy. Hrozně se nadřeme na gól, oproti tomu soupeř trestá každou naši chybu,“ hodnotil utkání hranický trenér Marek Hloch.

Nejproduktivnějším hráčem FBC byl v Opavě Ondřej Souček (1+3), který v čase 58:43 srovnal na 5:5 a poslal duel do prodloužení. V tom branka nepadla, v dovednostní soutěži se pak blýskli Petr Velech a René Mikel.

„Od poloviny zápasu jsme zlepšili pohyb a konečně jsme začali hrát to, co jsme chtěli. V prodloužení netrefíme prázdnou branku. To nás ovšem nemuselo mrzet, protože jsme ukázali větší šikovnost při nájezdech, při kterých si hlavně věříme,“ vyzdvihl Marek Hloch.

Hranice zůstávají bez porážky a na druhém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na stoprocentní Troopers a šestibodovým náskokem před třetími Svitavami.

S.K. P.E.M.A. Opava – FBC Hranice 5:6sn (0:1, 4:3, 1:1)

Branky: 21. Balnar, 22. Petlach, 35. Klečka, 38. Repček, 55. Sova – 14. Velech, 27. Mikel, 39. Václavík, 40. Václavík, 59. Souček, rozhodující nájezd Mikel. Rozhodčí: Axmann, Šiška. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 65.