Troubelice přijely v oslabené sestavě. Teiwaz byl na hřišti pánem a po krásných kombinacích vedl po první třetině 4:0. Ve druhé třetině to bylo už 5:0, pak ale přišlo snížení na 5:3.

Na začátku třetí třetiny tým Teiwazu stáhl hru na dvě pětky a pomalu se znovu převaha dostávala na stranu Hranic. V poslední části se trefil dvakrát René Mikel a stanovil konečné skóre zápasu na 9:5.

FbŠ Teiwaz Hranice – Orel Jednota Troubelice 9:5 (4:0, 3:4, 2:1)

Branky a asistence Hranic: Král (Mikel), Václavík (Hloch), Konečný (Hloch), Andrýsek (Münster), M. Vraj (Václavík), J. Vraj, M. Vraj (Konečný), Mikel (Münster), Mikel (M. Vraj).

I ve druhém zápase soupeř Teiwazu přijel ve velmi malém počtu hráčů. První třetina byla opět v jasném podání Hranic – 4:0. Ve druhé třetině tempo zápasu velmi kleslo. I když Hraničtí měli míček pod kontrolou, nedokázali vážněji ohrozit branku Olomouce. Po pouhých dvanácti vteřinách třetí třetiny vstřelili svou první branku hráči Olomouce. Čtyřbrankové vedení na stranu Teiwazu vrátil René Mikel.

Ve čtvrté minutě měli i hosté možnost jet samostatný nájezd, a také ho hráč Olomouce proměnil. Sedm minut před koncem se podařilo Olomouci snížit na rozdíl dvou branek. Hranice držely míček až do konce zápasu, nedovolily Olomouci vážnější tlak a sekundu před koncem ještě zvýšil vedení Teiwazu Hloch.

Tým nyní vede tabulku.

FbŠ Teiwaz Hranice – Tempish FBS Olomouc B 6:3 (4:0, 0:0, 2:3)

Branky a asistence Hranic: Václavík (Hloch), Mikel, Král (Münster), Novosad (Konečný), Mikel (Konečný), Hloch (Václavík)

Sestava: Matyáš Marek, Martin Křístek – Král, Hloch, Münster, Cáb, Konečný, Cibulka, J. Vraj, M. Vraj, Andrýsek, Krčmař, Janda, Mikel, Václavík, Tvrdoň, Novosad.

Juniorky

Juniorky se tentýž den v Olomouci utkaly se Vsetínem a Ostravou. Skóre proti Vsetínu otevřela hned v úvodu Noemi Knapová, na tento gól však Vsetín brzy odpověděl. Soupeř dokonce dokázal skóre otočit, ale opět díky Knapové bylo vyrovnáno 2:2. I druhá třetina byla co do počtu branek vyrovnaná. Na první hranický gól v posledním dějství Valašky odpověděly, ale minutu před koncem si Teiwaz své vítězství pojistil.

FBŠ Teiwaz – TJ MEZ Vsetín 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Branky Hranic: Knapová 2, Janošová 2, Crhová.

Druhé utkání mělo být mnohem náročnější, přesto v první třetině Teiwaz soupeře k ničemu nepustil, hrál velmi aktivně a zápas se odehrával především ve středu hřiště. Na první gól Ostrava rychle reagovala a skóre obrátila na 1:2. Ve třetí třetině Hranicím došly síly a Ostravačky přesnými ranami zvyšovaly skóre až na 1:5. Čestnou branku pak ještě na závěr vsítila Janošová – 2:5.

FBŠ Teiwaz – FBC ČPP Bonusia Ostrava 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

Branky Hranic: Janošová 2.

Sestava: Rašťáková, Boháčová, Knapová, Drietomská V., Janošová, Drietomská A., Crhová, Suchánková, Pořízková, Chytilová.

Elévové

O den později vyrazili hraničtí elévové na svůj první letošní turnaj do Prostějova. Sedm hranických hráčů čekala tvrdá práce. Představili se jako výborná útočná sestava, ve dvou zápasech byl však soupeř ještě úspěšnější. Celkově si kluci vysoutěžili pohár za třetí místo.

Teiwaz Hranice – Tornádo Lutín – FBS Olomouc 7:9

Teiwaz Hranice – SK K2 Sportcentrum Prostějov 5:7

Teiwaz Hranice – FBC DDM Magnet Mohelnice 11:4

Teiwaz Hranice – FbC Asper Šumperk 8:4

Sestava: Krčmář – Kubeša Š., Kubeša R., Hrazdil, Vaughn, Hanus, Bitter. (pd)