Více než stovka diváků v hale Naparia sledovala od počátku převahu domácího celku. Ten šel v první třetině do vedení 2:0, v prostředním dějství však polevil a nechal soupeře srovnat.

„V první třetině jsme byli jasně lepší, škoda že jsme neproměnili spoustu stoprocentních šancí. Ve druhé třetině se soupeř zvedl, my jsme ustoupili od naší hry,“ uvedl pro web Českého florbalu trenér FBC Hranice Marek Hloch.

Ve třetí třetině poslal Hranice do vedení 5:4 Jiří Vraj, tři minuty před koncem ale srovnal hostující Matúš, šlo se tak do prodloužení. V tom domácímu FBC vystřelil výhru tahoun Petr Velech.

„Ve třetí třetině tam byla opět řada vyložených šancí, mohli jsme brát klidně tři body. Díky klukům, soupeřům, rozhodčím a opět fantastickým divákům,“ uzavřel Marek Hloch.

Další duel sehraje FBC Hranice v neděli 19. ledna v Ostravě, kde vyzve celek 1. MVIL. Na domácí duel si fanoušci florbalu počkají až do 25. ledna, kdy Hranice přivítají Opavu.

FBC Hranice – FBC Vikings Kopřivnice 6:5p (2:0, 2:4, 1:1 – 1:0)

Branky: 7. Vraj, 18. Blažek, 32. Borik, 34. Borik, 56. Vraj, 65. Velech – 25. Lichnovský, 26. Matúš, 29. Opatřil, 40. Strnad, 57. Matúš. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 110.