V dalším dějství Ostrava otočila na 1:2. Přestože v úvodu třetí třetiny Hraničanky inkasovaly, postupně došlo až na vyrovnání na 3:3. Ostrava se dostávala pod čím dál větší tlak, z čehož vyústilo vyloučení hráčky MVILu. Přesilovku využily Hranice za dvě vteřiny – 4:3. Ostravu tento gól dostal do kolen a do konce zápasu holky přidaly ještě dvě branky.

FbŠ Teiwaz Hranice – 1.MVIL Ostrava Girls 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)

Branky a asistence Hranic: Janošová (Slaninová), Janošová (Segeťová), Janošová (Slaninová), Janošová (Slaninová), Grufíková, Grufíková (Vondráková).

Zápas proti Kopřivnici měl být oproti předchozímu tím jednodušším. Hranice od začátku soupeře přehrávaly. Druhou třetinu otevřela brankou Slaninová už na 3:1. O dvě minuty později zvyšovala na 4:1 Janošová. Třetí třetina byla ve znamení chyb a nezodpovědnosti. Do tuhého šlo dvě minuty před koncem, kdy Kopřivnice snížila na 5:4. Skóre se pak už ale neměnilo. Po čtyřech kolech Teiwaz vede tabulku s plným počtem bodů.

FbŠ Teiwaz Hranice – FBC Vikings Kopřivnice 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Branky a asistence Hranic: Slaninová, Spurná (Matulíková), Slaninová, Janošová (Grufíková), Slaninová (Janošová).

Sestava Hranic: Študentová – Segeťová, Knapová, Kozáčková, Klvaňová, Slaninová, Janošová, Grufíková, Matulíková, Spurná, Vondráková.

Junioři

FBC Mohelnice B – FbŠ Teiwaz Hranice 2:15

FbŠ Teiwaz Hranice – FBC Tatran Litovel 7:2

Přípravka

V sobotu 5. října se v hale Cementu představila přípravka FbŠ Teiwaz Hranice. Hned v prvním zápase dne prcci porazili Šternberk 7:6. Ve druhém utkání si hraničtí kluci a holky jasně poradili s Kelčí. V posledním zápase dvou dosud neporažených týmů s Olomoucí se urodila první a poslední remíza na turnaji – Teiwaz remizoval 6:6 a nakonec díky skóre bral medaile za druhé místo.

Sestava: Kozák, Dudášová, Kubalčíková, Baar, Hanus, Kubeša, Tran Thanh Dat, Hrazdil, Grohmann.

Mladší žáci

První turnaj v nové domácí hale odehráli mladší žáci. Utkali se se čtyřmi týmy a nakonec skončili druzí. Hned první zápas Hranicím vyšel, Šumperk celý zápas přehrávaly a postupně si vypracovaly vedení, které na konci zápasu bylo už třígólové – 6:3. Poté těsně podlehli Prostějovu (2:4) a následně i Lutínu (1:6), který ovšem po celý turnaj předváděl pěknou hru a nakonec zaslouženě zvítězil. V posledním zápase Hraničtí porazili FBK Olomouc 5:2 a o druhém místě rozhodovalo skóre – všechny tři týmy měly totiž stejný počet bodů. Díky vzájemné tabulce a rozdílu skóre nakonec toto minivítězství připadlo domácím a kluci tedy brali medaile za 2. místo.

Sestava: Žák, Krčmář, Honeš, Kuchař, Štěpán, Čagan P., Čagan T., Troup, Orava, Blažek, Pavelka. (pd)