SK Žeravice v domácím prostředí odehrál dvě vyrovnaná utkání a připsal si na své konto dva body.

7. kolo

SK Žeravice - TJ Stará Huť 21:22 (12:10)

Oba celky měly před utkáním pouhé dva body a nutně potřebovaly vyhrát. Tomu také odpovídalo nasazení všech aktérů na hřišti. Lepší vstup do zápasu měli hosté, když vedli 1:0 a poté 2:1.

S přibývajícími minutami se ale rozehrál domácí útok, a protože držela také obrana, převzaly Žeravice otěže zápasu. Když vedly 11:5, zdálo se, že jsou na nejlepší cestě k vítězství. Nepochopitelně ale polevily ve všech řadách a soupeři se rozehrál útok.

Do poločasu ještě zkorigoval na 12:10 a v prvních deseti minutách druhé půle náskok zlikvidoval zcela. Obrana Žeravic si ani přes četné změny nevěděla s útočníky rady a do konce utkání již domácí pouze dotahovali, ale Stará Huť přece jen o jedinou branku zvítězila.

TJ Plzeň-Ú. - 1. NH Brno 20:17 (8:7)

Hosté drželi s Plzní krok více než padesát minut dramatického střetnutí. V závěru ale ve snaze rychle vyrovnat ztratili dva míče, čehož zkušenější domácí využili a utkání dovedli do vítězného konce.

Sokol Stupno - Sokol Krčín 11:13 (7:7)

Hráči Stupna mají problémy se sestavou. V utkání ale vzhledem k postavení v tabulce potřebovali nutně bodovat, a tak se doslova prali o každý míč. Úřadujícímu mistru byli dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem, ale na jeho závěrečný nápor nestačili.

TJ DIOSS Nýřany - Sokol Svinov 21:15 (12:8)

Svinov chtěl v utkání potvrdit minulé vítězství ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Domácím ale vyšel úvod, v němž získali čtyřbrankové vedení, a protože se jim dařila hra i v dalším průběhu střetnutí, měli výsledek pod kontrolou.

TJ Příchovice - TJ Stará Ves n. O. 21:20 (14:13)

Nováček soutěže začíná po velmi slibném úvodu pomalu ztrácet dech.VPříchovcích ale svedl vyrovnanou bitvu, bohužel se smolným koncem. Zisk jednoho bodu mu unikl jen o vlásek.

SK Studénka - TJ AVIA Čakovice 18:17 (7:9)

Čakovice si přijely do Studénky pro body a svůj záměr dlouhou dobu plnily. Ještě deset minut před koncem vedly o čtyři branky, ale v koncovce naprosto propadly a prohrály nejtěsnějším rozdílem.

8. kolo

SK Žeravice - TJ AVIA Čakovice 16:15 (3:6)

Domácí příznivci očekávali po sobotní brankové smršti ofenzívní házenou, ale opak byl pravdou.Vprvní půli měly jasně navrch obrany obou celků, které útočníky jen zřídka pouštěly do zakončení.

A protože se nedařilo ani exekutorům trestných hodů, poločas skončil hubeným skóre 3:6 ve prospěch hostí. Po přestávce se ale hrálo zcela podle jiných not. Domácí útok zrychlil přechod přes střední pásmo, hosté začali mít potíže a jejich náskok se brzy rozplynul.

Ve 43. minutě šly Žeravice do vedení 10:9. Čakovice ještě jednou otočily, načež opět vedli domácí. A protože ani jedno družstvo nedokázalo odskočit, o bodech se rozhodovalo až v samotném závěru. V něm nejprve Čakovice 30 sekund před koncem srovnaly na 15:15. Ve zbývajícím čase ale nedokázaly zkrotit emoce a to se jim stalo osudným.

Ve snaze přerušit hru byl po rozehrání ze středu hřiště nevybíravým způsobem atakován domácí útočník, za což byl nařízen pokutový hod. Ten již po řádném hracím čase proměnil Tomáš Pernička, a tak se v Žeravicích mohli radovat ze zisku dvou bodů.

TJ Plzeň-Újezd - Sokol Krčín 17:13 (10:7)

V odvetě za finále minulého ligového ročníku domácí hráči oplatili Krčínu porážku a po dobrém výkonu celého týmu zaslouženě zvítězili.

Sokol Stupno - 1. NH Brno 14:23 (8:12)

Brno k utkání nastoupilo s úmyslem poprvé na hřišti soupeřů bodovat a svůj cíl splnilo. Domácí soupeři nestačili v tempu ani v házenkářském umu a na body nemohli ani pomyslet.

TJ DIOSS Nýřany - TJ Stará Ves n. O. 20:17 (10:8)

V oboustranně útočném a tedy i pohledném utkání domácí Nýřany potvrdily dobrou formu a přestože se hosté snažili seč mohli, na body nedosáhli.

TJ Příchovice - Sokol Svinov 11:19 (5:11)

Svinovští v utkání těžili z vynikajícího výkonu obrany a brankáře. Soupeř na jejich hru prakticky nenašel protizbraň, a tak se v Příchovicích zrodilo překvapivě vysoké vítězství hostí.

SK Studénka - TJ Stará Huť 20:22 (9:8)

Stejně jako v sobotu v Žeravicích měli hosté pomalejší rozjezd, zato kvalitní závěr. Opět dokázali na hřišti soupeře nastřílet 22 branek a z Moravy si odvezli zaslouženě čtyři body.

Po osmi kolech vévodí ligové tabulce Nýřany, které jako jediný tým dosud neokusily hořkost porážky. Překvapením je čtvrté místo Svinova, stejně tak jako šestá příčka Staré Vsi nad Ondřejnicí. Starosti se záchranou letos budou mít pravděpodobně celky na 9. až 12. místě, což jsou Čakovice, Žeravice, Studénka a Stupno.

Předehrávka 16. kola - neděle 7. října: Brno-Žeravice, Krčín-Svinov, Stará Ves- Studénka, Příchovice-Čakovice, Plzeň-Ú.-Stará Huť, Nýřany- Stupno.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika