Pod záštitou obránce pražské Slavie Jana Bořila se po celé republice koná již 22. ročník největšího fotbalového turnaje základních škol McDonald's Cup. V úterý bylo na fotbalovém stadionu na sídlišti Předmostí v Přerově na programu okresní finále, kterého se zúčastnilo pět nejlepších celků z okrskových kol obou věkových kategorií.

„Na dubnovém okrskovém kole jsme v kategorii B čtvrtých a pátých tříd měli v Přerově dokonce třináct týmů, což je historický rekord. Nikdy se tolik týmů nezúčastnilo,“ prozradil Richard Švehlík ze spolupořádající ZŠ Za Mlýnem.

Organizace okresního finále se ujala také Asociace školních sportovních klubů v čele s garantkou akce Květou Fukalovou a Klubu mládežnické kopané Přerov.

„Poděkoval bych paní Joslové a KMK Přerov za to, že nám tady vytvořily vynikající zázemí. Hrajeme na travnatém hřišti, je tady tribuna, šatna s dobrým sociálním zázemím. Ten turnaj má vysokou úroveň,“ pochvaloval si Richard Švehlík.

V úterý už se tedy pět nejlepších týmů věkových kategorií A i B utkalo o účast na krajském finále. To se uskuteční 15. května na Andrově stadionu v Olomouci.

KDO MÍŘÍ NA KRAJSKÉ FINÁLE?

Mezi staršími žáky čtvrtých a pátých tříd se z vítězství radovala přerovská ZŠ U Tenisu, která si výhru pohlídala v posledním duelu před ZŠ Trávník.

„Měli v té starší kategorii nejlepší tým, zvítězili zaslouženě, ve většině utkání si vytvořili převahu. Určitě mají šanci umístit se na předních příčkách v krajském finále,“ sledoval Richard Švehlík dění na hřišti okem zkušeného trenéra divizních mužů 1. FC Viktorie Přerov.

V mladší kategorii druháků a třeťáků byla naprosto suverénní ZŠ 1. máje Hranice. „Zvítězili bez ztráty bodu. Konkurence v třetích třídách ještě není tak výrazná, protože ti kluci s fotbalem začínají. Tam bude šance v rámci kraje ještě větší,“ myslí si Richard Švehlík.

Krajského finále v Olomouci se kromě zástupců z Přerova a Hranic zúčastní v každé kategorii další čtyři týmy. Vítězové postoupí do republikového finále. I to se koná na Andrově stadionu 4. a 5. června.

Pořadí v okresním kole

Kategorie A (2. a 3. třídy): 1. ZŠ 1. máje Hranice, 2. ZŠ U Tenisu Přerov, 3. ZŠ Za mlýnem Přerov, 4. ZŠ a MŠ Drahotuše, 5. ZŠ Troubky
Karegorie B (4. a 5. třídy): 1. ZŠ U Tenisu Přerov, 2. ZŠ Trávník Přerov, 3. ZŠ a MŠ Hranice – Šromotovo, 4. ZŠ J. A. Komenského Předmostí, 5. ZŠ a MŠ Drahotuše