Nejmladší Jiří Smékal (B 9) si v sobotním i nedělním závodě vyjel shodně 4. místo a toto umístění mu vyšlo i v celkovém hodnocení obou závodů. O rok starší Lumír Raška (B 10) si počínal obdobně a v obou závodech se umístil na 6. místě a rovněž i tak v celkovém hodnocení. Noel Vaughn (B 11) si v prvním závodě vyjel 4. místo, v neděli se sice o tři příčky pohoršil, avšak po sečtení všech bodů z obou závodů se nakonec umístil na skvělém 3. místě. Čtrnáctiletý Marek Smékal se v těchto závodech přihlásil do starší kategorie B 15/16 a poměřoval si tak síly se staršími jezdci.

Nevedl si vůbec špatně, když se mu podařilo v sobotním závodě zvítězit a v neděli se umístil na 2. místě. Toto umístění bral nakonec i za celkový závod. Těsně za ním se ve stejné kategorii umístil Pavel Machanec, který si v sobotu vyjel 4. a v neděli 3. místo a celkově se tak umístil těsně za Markem na 3. pozici. Michal Křištof se stejně jako Marek nechal zapsat do starší kategorie 17+, kde se již tradičně setkávají na startu jezdci Men 17+, Junior a Elite. Podařilo se mu tak zazávodit si se svým starším bratrem a trenérem Honzou.

Z tohoto souboje vyšel vítězně Honza, který se v obou dnech umístil na 3. místě a celkově skončil pátý. Michal si v sobotu vyjel 4. a v neděli 6. místo a celkově bral 6. pozici. Nejstarším z této osmičky byl Mirek Guráš, který sváděl boje v kategorii Cr, a nejel vůbec špatně, když si v obou závodech vyjel shodně 4. místo a toto místo bral i celkově.

Tyto jezdce na domácích závodech doplnila šestice mladších hranických závodníků jezdících zatím bez licence ČSC, kteří sbírají zkušenosti do dalších let. Největší smůlu měl Zdeněk Zádrapa, který v sobotním závodě sváděl souboje o první pozici. V jedné z posledních rozjížděk však upadl tak nešťastně, že to odneslo zlomené zápěstí a místo na stupně vítězů tak putoval ve svém premiérovém závodě do nemocnice. Podstatně lépe si vedla zbylá pětice jezdců, kteří se sešli shodně v jedné kategorii a po celou sobotu i neděli se střídali ve vedení a nepustili před sebe žádného ze soupeřů. Nakonec se na stupních vítězů seřadili v pořadí Filip Šoltys, Filip Raška, Vojta Randýsek, Šimon Guráš a Honza Strnadel. (bmx)