TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 32:17 (17:10)

Cementáři, kteří poslední tři ligové zápasy prohráli, měli co odčiňovat a také chtěli možným premiérovým domácím vítězstvím potěšit své fanoušky. Úvod podle toho také vypadal. Hranicím začátek vyšel více než skvěle. Po brankách Šíry, Doláka a Čadry vedli domácí ve třetí minutě 4:0. Poté se také poprvé prosadili hosté. Tlak Cementu však pokračoval dále. V osmé minutě se prosadil opět Šíra a svou trefou zvyšoval již na 7:2. Na tento špatný vývoj reagoval trenér Jičína time-outem.

Během něj svým svěřencům impulsivně vysvětloval, že by to takhle nešlo a o postup do nadstavbové části se tímto způsobem nebojuje. Hosty však ani řeč trenéra nenakopla a na obrazu hry se nic nezměnilo. Vzrůstající tempo domácích mělo za následek vedení 12:5, které platilo v 18. minutě. Nejen vysoká úspěšnost střelby, ale také skvělý výkon brankáře Kučerky byly opravdovou ozdobou první půle. Sedmibrankový náskok si domácí udrželi až do přestávky.

Jedinou otázkou vzhledem k vývoji duel zůstávalo, zda Cement sleví ze svého tempa a soupeři tak dovolí možnost zdramatizování zápasu. Druhé dějství, zejména pak jeho začátek, dal všem v hale jednoznačnou odpověď. Jičínští se nestačili ani rozkoukat a ve 35. minutě Dolák spolu s Galusem zvyšovali náskok Hranic na 20:12. Že zápas spěje ke svému definitivnímu rozhodnutí, bylo během pár chvil jasné. Zásluhou Weintritta a Šíry narostlo vedení Cementu ve 40. minutě již na rozdíl devíti branek. V tuto chvíli byl prostor k otázce, jaký si Jičín odveze příděl.

V 59. minutě se natěšené publikum dočkalo třicáté branky v síti hostů, o kterou se zasloužil nejlepší střelec zápasu Dolák. Konečný výsledek uzavřel brankou ze sedmimetrového hodu v poslední vteřině Petr Magrla. Zápas rozhodl již tradičně skvělý výkon Kučerky, ale také spolupráce Weintritt – Dolák, kteří se podepsali jako autoři pod patnáct branek. Další utkání čeká na hranické házenkáře v neděli 28. listopadu v 10.30 hodin. Opět doma přivítají Frýdek – Místek.

Nejlepší střelci Hranic: Dolák 8, Weintritt 7, Galus 6/2

Nejlepší střelci Jičína: Naimann 9/3, Masák 2, Groh 2, Kraus 2

Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/3 vyloučení: 5–3 rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 350

„Věděli jsme, jak je dnešní zápas důležitý. Od začátku jsme byli agresivní, dostávali se do šancí a také nás celý zápas skvěle držel brankář Kučerka. Oproti minulému duelu v Kopřivnici, který jsme nezvládli, to dnes bylo úplně jiné utkání. Vycházel nám rychlý přechod do útoku a brejky. Spolu s Kubou Dolákem hrajeme na tréninku a fungujeme spíše jako „záloha základní sestavy“, ale dnes to bylo skvělé utkání a jsem rád, že se nám podařilo zvítězit,“ okomentoval zápas Lukáš Weintritt, který je v Hranicích na hostování ze Vsetína.

MAREK SMOLKA