TJ Cement Hranice – Dukla Praha 32:29 (13:16)

Na začátek zápasu byly oba týmy velmi obezřetné. Ve vedení se pravidelně střídaly a svého soupeře si nenechaly odskočit na větší než jednobrankový rozdíl. Tento průběh duelu trval do stavu 7:7. Poté přišly tři rychlé trefy hostů a ti se ujali vedení 10:7. Domácí to však nenechali jen tak a za pár chvil bylo opět vyrovnáno. V samotném závěru ale Dukla odskočila zase o tři branky a tento náskok si udržela až do konce první půle.

Chuť a vůle, co nejrychleji vzniklou ztrátu smazat byla na hráčích Cementu vidět od samého úvodu druhého dějství. Důkazem toho byla 36. minuta, kdy se domácím podařilo vyrovnat na 18:18. Poté byl k vidění podobný scénář jako v prvním poločase, tentokrát však v opačném gardu. Hranice se třikrát za sebou prosadily a nakročili k důležitému vítězství. Tlak domácích narůstal a nezastavila jej ani výměna brankářů v brance hostů.

Kučerka v brance zářil

Cement neustále stupňoval tempo a v útoku spadlo domácím střelcům téměř vše. Čtyři minuty před koncem narostlo vedení Hranic na sedm branek 31:24. Dukla poté alespoň zkorigovala na konečných 32:29, ale prohru svou prohru tím jen zmírnila. Vynikající výkon celého týmu podtrhl vynikající Kučerka, jenž svými zákroky, zejména pak ve druhém poločase, dováděl Pražany k šílenství.

Cement si touto výhrou vynutil poslední, pátý rozhodující zápas. Ten se odehraje v neděli 9. května od 16.30 hodin v Praze.

Nejlepší střelci Hranic: Tůma 11/4, Čadra 10, Brůna 7, Indrák 6