Hranice – V neděli čekal na hranické házenkáře další zápas v rámci nadstavbové části „o titul“. Po prohře v Zubří (zápas byl kvůli prošlé registrační kartě Tomáše Herdy kontumován ve prospěch Valachů 10:0), čekal na Cementáře domácí duel s Duklou Praha. Na rozdíl od Zubří, Hranice na Pražany umí a v letošní sezoně je v obou vzájemných střetnutích dokázali porazit. Svěřenci Jana Hegara nastoupili kompletní, trenéru Pauzovi chyběl zraněný Rams.

10.4.2011

Až v samotném závěru utekla hostující Dukla ve skóre domácímu Cementu, který v neděli prohrál 23:27. Ve třetím vzájemném letošním zápase je to poprvé, co byla Praha lepší než Hranice. Foto: Deník/ Jan Rotrekl

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 23:27 (11:12)

Již před začátkem bylo jasné, že s návštěvou na premiérový domácí zápas v nadstavbě to nebude příliš valné. Možnou příčinou bylo televizní utkání o samotnou špičku mezi Zubřím a Lovosicemi, které přímo kolidovalo právě s duelem Hranic a Dukly. Skóre otevřel ve druhé minutě Indrák, který v posledním vzájemném zápase nastřílel Pražanům dvanáct branek. Na druhé straně odpověděl ze sedmičky Polášek. V 11. minutě se do vedení dostali také hosté, zásluhou Horáka. Cement však vzápětí kontroval třemi brankami v řadě a v 15. minutě odskočil Dukle na 6:4.

Pražané se ale rychle oklepali a během minuty vyrovnali. Vedení domácím vrátil Čadra. Ve 25. minutě vyrovnal Piskač na 9:9. Následně dal další gól Horák a otočil skóre na 9:10 z pohledu Hranic. V poslední minutě přidali branky Polášek se Svitákem, ale poločasový stav 11:12 uzavřel šťastnou brankou z těžkého úhlu Čadra. Cement tak do kabin odcházel s jednobrankovým mankem.

Druhé dějství otevřela Indrákova střela vedle. Vzápětí se prosadil Pavlíček, který vyrovnal. Následně je vyloučen Bednařík a Dukla může jít zpět do vedení. Jenže Kučerka sérií skvělých zákroků nedává hostům šanci a naopak to jsou domácí, kteří mohou převzít otěže zápasu. Ale ty zase o branky připravují zbytečné chyby a střely z nepřipravených pozic. O pár chvil později již Pražané nacházejí recept na skvěle chytajícího Kučerku a zatěžují konto Hranic několika brankami. Ve 39. minutě zvyšuje Polášek svým zásahem vedení hostů o dva góly. Hranice ale vyrovnaný zápas nechtějí ztratit a ve 42. minutě zásluhou Indráka vyrovnávají na 17:17. Ve 46. minutě se prosazuje opět Indrák, jehož branka znamená vedení domácích 19:18. V těchto chvílích je jednoznačně lepším týmem na hřišti Cement, ale nešvar v podobě technických chyb a ukvapené střelby ve hře Hranic na sebe nenechá dlouho čekat.

Ve 49. minutě míjí Weintritt a Čurda na druhé straně svou brankou otáčí výsledek na 20:21. Pavlíčkův vyrovnávací gól vyhání Petrželu z brány, a na jeho místo přichází Rangl. V 53. minutě se uvolňuje na brankovišti Piskač, ale Kučerka špičkou nohy jeho střelu vyráží. Na druhé straně může poslat domácí do vedení Indrák, jenže náhradník Rangl je proti. Poté se prosazuje Horák a po hrubé chybě v rozehrávce Cementu trestá Kotrč Hranice 23. brankou. Radek Bajgar následně orazítkuje pouze tyč a Kotrč další brankou zvyšuje na 24:21. Posledním nadějím na zvrat dávají definitivní sbohem dvě neúspěšné střely Indráka.

Konečný výsledek 27:23 a vítězství Dukly pečetí Martin Lehocký. Pražanům se tak poprvé letos podařilo hranický tým porazit, a to hlavně díky skvěle hrajícímu Poláškovi, který dal sedm branek. Na druhé straně se totožným výkonem prezentoval Indrák, tým podržel skvělý Kučerka, ale ani výkon těchto dvou hráčů domácím na bodový zisk nestačil. Další utkání v rámci nadstavbové části čeká na Hranice v sobotu 16. dubna. Cement zajíždí na půdu prozatímního lídra, Lovosic. Začátek zápasu je v 17 hodin.

„Gratuluji Dukle k vítězství. Myslím si, že k zaslouženému. Zápas byl do 50. minuty vyrovnaný a vyhrát jej mohl jakýkoliv celek. Jenže mezi 50. a 55. minutou jsme udělali několik zbytečných chyb. Zejména rozehrávka po obdrženém gólu, kterou soupeř potrestal úspěšně zakončeným rychlým útokem, nás může velmi mrzet. Pak jsme byli velmi netrpěliví, hráči chtěli vývoj rychle zvrátit, ale přišla nepřesná střelba a další ztráty. V závěru už nebyla ani síla, ani vůle něco s tím výsledkem udělat. Individuální výkony některých hráčů jsou pro mě zklamáním, navíc v týmu nevládne zrovna dobrá atmosféra, ale to bych určitě nedával jako příčinu toho, že jsme dnešní zápas nezvládli,“ řekl k zápasu Jan Hegar.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 7, Čadra 5, Galus 4, Pavlíček 4/2

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7/2, Horák 4, Sviták 4, Kotrč 4

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2, vyloučení: 4 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 270

MAREK SMOLKA

10.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce - personalista. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, středoškolské vzdělání s ekonomickým zaměřením; znalost MS Office; středně pokročilá znalost AJ; základní znalost personalistiky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail. vuhotruc@volny.cz. Pracoviště: Ing.trúc vu ho, Komenského, č.p. 654, 750 02 Přerov 2. Informace: Trúc Vu Ho, .

Výroba - Technici bezpečnosti práce a ochrany zdraví, 28 000 Kč

Technici bezpečnosti práce a ochrany zdraví, racionalizace výroby, ergonomických studií Technik BOZP. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, vyhledávání a hodnocení rizik pracovního prostředí a pracovních podmínek, kontrola dodržování předpisů BOZP a PO ve výrobě, udržování aktuální dokumentace BOZP a PO, provádění interních auditů a školení a další činnosti související s touto oblastí. , , Požadujeme:, SŠ nebo VŠ chemický, technický bezpečnostní obor, odborná způsobilost v prevenci rizik v oblasti BOZP (dle §9, zákona č. 309/2006 Sb.), technik požární ochrany (dle §11, zákona 133/85 Sb., o požární ochraně), řidičský průkaz skupiny B, , Nabízíme:, Příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na péči o zdraví, příspěvek na penzijní připojištění, výhodné volání i pro rodinné příslušníky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: alena.okacova@precheza.cz. Pracoviště: Precheza a.s., nábř. Dr. Edvarda Beneše, č.p. 1170, 750 02 Přerov 2. Informace: Alena Okáčová, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Chirurg 43 000 Kč

Lékaři v chirurgických oborech Lékař/ka chirurgického oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 43000 kč, mzda max. 47000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel požaduje:, vzdělání VŠ - lékařská fakulta; základní chirurgický kmen nebo v přípravě; specializovaná způsobilost v oboru - vítána., , Zaměstnavatel nabízí:, příspěvek na stravování, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: nemocnice@nemocnice-hranice.cz, , Místo výkonu práce: Nemocnice Hranice a.s., Zborovská č.p. 1245, 753 01 Hranice 1. Pracoviště: Nemocnice hranice a.s., Zborovská, č.p. 1245, 753 01 Hranice 1. Informace: Vendula Zajoncová, +420 581 679 102.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Revizní technik 28 000 Kč

Revizní technici v elektrotechnice a energetice Revizní technik elektro. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, provádění revizí elektrických spotřebičů (ČSN 33 1600), zpracovávání zprávy o revizi elektrických spotřebičů, provádění školení zaměstnanců z vyhlášky č. 50/78 Sb., kontrolu záznamů o prohlídkách, zkouškách a měřeních provedených na technickém zařízení, ověření splnění požadavků na odbornou úroveň obsluhy a další činnosti, které k práci revizního technika elektro náleží., , Požadujeme:, SŠ nebo VŠ elektro, osvědčení revizního technika vyhrazených elektrických zařízení (rozsah min. E4A), odborná způsobilost v elektrotechnice (§9, vyhlášky č. 50/78 Sb.) - provádění revizí, znalost aktuálních technických norem a právních předpisů v oboru elektro, ŘP sk. B, , Nabízíme:, Příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, příspěvek na péči o zdraví, příspěvek na penzijní připojištění, výhodné volání i pro rodinné příslušníky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: alena.okacova@precheza.cz. Pracoviště: Precheza a.s., nábř. Dr. Edvarda Beneše, č.p. 1170, 750 02 Přerov 2. Informace: Alena Okáčová, .

Na navigaci si dá příště lepší pozor muž, který v pondělí v noci boural v katastru obce Bohuslávky.
3

Cizinec v mercedesu věřil na dálnici navigaci, skončil v hromadě písku

Hranická motomše pořádaná klubem Harley Owners Group
34

OBRAZEM: Harleye se sjely do Hranic na motomši

O kompostéry se mohou zájemci hlásit do konce května

Do konce měsíce je stále možnost zažádat si na Městském úřadě v Hranicích o kompostér. Město opět zapůjčí nádoby na biologicky rozložitelný odpad svým občanům.

Pozor na silné bouřky. Čekají se kroupy. přívalové deště i nárazy větru

Olomoucký kraj mohou ve středu zasáhnout silné bouřky. Bouře budou slábnout až pozdě večer, vyskytnout se ale mohou i v dalších dnech. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jana Tomečková úřadovala za repre, další judisté zářili v Praze

Minulý víkend starší žačka Juda Hranice Jana Tomečková hájila barvy České republiky v rakouském Strasswalchenu. V sobotní části turnaje startovali jednotlivci, kde si v kategorii U17 zajistila stříbrnou medaili. V neděli pak přišla na řadu družstva. Tomečková společně s českým týmem vybojovala zlatou medaili.

Tragická nehoda u Kojetína: cyklista zemřel, dítě je zraněné

Tragická nehoda se stala v úterý po deváté hodině ráno na silnici mezi Chropyní a Kojetínem.