TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň 34:23 (16:13)

Začátek zápasu vyšel lépe domácím. Po brankách Čadry a Doláka vedli 2:0. Poté se prosadili i hosté, ale domácí odpověděli opět dvěma trefami. Hosté se otřepali a po vybojovaném míči a proměnění své šance snížili v osmé minutě na 5:4 z pohledu Hranic. Následně se sice gólově vyjádřili Galus s Indrákem a vrátili Cementu vedení o tři branky, jenže Jihočeši sérií branek v rychlém sledu vyrovnali na 7:7. Vedení domácím vrátil velmi aktivní Indrák. Odpovědí hostů byly dva zásahy za sebou a poprvé v zápase vedení Třeboně.

Za pár chvil bylo vše jinak. Hráči Cementu si uvědomili, že uzavřít kalendářní rok prohrou by nebylo zrovna nejlepší a skóre otočili. Ve 20. minutě se trefil zase Indrák, jehož gól znamenal vedení 12:10. Tlak domácích pokračoval i v následujících minutách. Výsledkem toho byla 27. minuta a další gól Weintritta, znamenající čtyřbrankový náskok 16:12. Hosté dostali v závěru prvního poločasu možnost, zahrát si přesilovku a své manko tak stáhnout. To se jim nakonec podařilo, ale pouze o jediný gól.

Před diváky tak byl zcela otevřený zápas, ve kterém měly šanci zvítězit oba týmy. Na rozdíl od úvodního dějství bylo to druhé vyrovnané pouze na začátku. Hosté své šance na překvapivé vítězství ztratili záhy. Do 34. minuty a stavu 18:14 pro Cement se příliš nezměnilo, pak se však začaly dít věci. Během pěti minut přišla šňůra čtyř branek domácích, na což hosté nedokázali odpovědět. Ve 40. minutě byl rozdíl ve skóre již sedmibrankový 22:15 a dalo se říct, že je rozhodnuto. Definitiva padla o pár okamžiků později.

Cement tempo hry dokázal ještě více vystupňovat a Třeboň odpadla. Pouze o dvě minuty později to byl už o deset branek 26:16. V těchto chvílích bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Domácí se hrou bavili a i fanoušci si neměli nač stěžovat. Hosté závěr utkání odehráli jen z povinnosti a z Moravy si odvážejí další příděl. Před týdnem totiž utržili na palubovce Frýdku – Místku prohru o třináct gólů.

Cement byl přece jen o trošku přívětivější a nadělil jim debakl o jedenáct branek. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon Indráka, ale také fakt, že trenér Hegar protočil všechny své hráče, které měl k dispozici. Teď na hranické hráče čeká zasloužená zimní přestávka. V té Cement bude nabírat síly na jarní část a vyvrcholení Zubr extraligy. Další mistrovské utkání je tak na programu „až“ v roce 2011, a to v sobotu 6. února. Plán lednových akcí a další zajímavé věci budou podány v dalších číslech Hranického týdne.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 11, Galus 5/2, Čadra 5
Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 6/1, Šulc 5, Brchaň 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/1, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 300

„Třeboň je v letošní sezoně velmi dobrým týmem, podává sympatické výkony a na nás dnes rozhodně nečekal snadný zápas. Motivace soupeře byla velká, čemuž napovídal první poločas. Zejména naše obranná činnost vázla. Pak se nám ke konci první půle přece jen začalo dařit i v obraně a vytvořili jsme si slušný vklad do druhého dějství, ve kterém mí hráči podali skvělý výkon,“ okomentoval zápas hranický trenér Jan Hegar, jenž měl na závěrečné tiskovce pro všechny přítomné ještě jedno významné překvapení, a to podpis Josefa Kučerky, znamenající prodloužení smlouvy v celku Hranic o další dva roky.

MAREK SMOLKA