TJ CEMENT HRANICE – HK .A.S.A. LOVOSICE 24:24 (12:11)

Favorit byl před tímto duelem zcela jasný, a sice tým Vojtěcha Srby, Lovosice. Severočeši ztráceli po sobotní předehrávce Dukly s Plzní, kterou Pražané ovládli, jeden bod na první místo. Hranice nezískali v nadstavbě ještě ani bod a o náboj utkání tak bylo postaráno.

Brankový účet zápasu otevřel hranický Bajgar. O pár okamžiků později ho napodobil Šíra a Cement vkročil do utkání pravou nohou. Pak se prosadili také hosté, ale domácí dalšími třemi góly zvýšili svůj náskok na 5:2.

Lovosičtí se nedokázali vypořádat nejen s opět skvělým Kučerkou, ale také se svým postupným útokem, který byl opravdu tragický, jak jej nazval také svým trenér Srba při oddechovém času v 16. minutě a stavu 6:3 pro Hranice.

Na začátku 19. minuty přišlo první vyloučení, které měl za vinu hranický Čadra. Severočeši početní převahu rychle využili a snížili na 8:6, jenže domácí přispěchali s rychlou odpovědí, a to v podobě tříbrankové šňůry, znamenající vedení 11:6.

Stále trápící se hosté si nevěděli rady v útoku a ani vystřídání brankářů příliš nepomohlo. To vše se ale změnilo osm minut před koncem. Kouč Srba se rozhodl dát důvěru hráčům z lavičky a ti se mu odměnili skvělým výkonem.

Křídelník Měchýř dokázal do přestávky celkem třikrát přesně zacílit, hosté také přidali v obranné činnosti a výsledkem toho byl poločasový stav 12:11, který byl sice stále příznivější pro domácí, ale Severočeši dokázali smazat hrozivé pětibrankové manko a ve druhé půli se mohlo začít prakticky od začátku.

Druhé dějství a celý jeho průběh byl jako přes kopírák tomu prvnímu. Cement opět začal aktivně a ve snaze si vytvořit opětovně pohodlný náskok, jej nezastavilo ani oslabení.

Ve 41. minutě po pěkné akci Čadry s Galusem vedli domácí 18:13 a byli jasným pánem na hřišti. Zabrzdit v rozletu hranický tým mohlo další oslabení, ale Lovosicím přesilovky prostě nešly. Zase v ní úplně propadly a Hranice své vedení navýšily na 20:14.

Trenéru Srbovi nezbývalo na výběr příliš variant a patnáct minut před koncem zápasu sáhl k time-outu. Chvíle oddechu a povzbuzení od trenéra Lovosicím neskutečně prospěla.

Už o dvě minuty později snižoval Berka na 20:16. Tentýž muž pak ale fauloval na brankovišti Čadru, za což si vysloužil dvouminutový trest.

Severočeši se však semkli a v oslabení inkasovali pouze jednou. Sami pak vstřelili čtyři branky a díky dobře chytajícímu Kylíškovi, který se v průběhu druhého poločasu vrátil mezi tři tyče, stáhli svůj odstup už pouze na rozdíl tří branek.

Rostoucí tlak hostů také umocňoval vysoký počet technických chyb ze strany domácích. Těch nakonec bylo 21! I to stálo za zrodem nečekané zápletky v samotném závěru.

V 56. minutě se prosadil Pavlíček a svou trefou zvýšil na 24:21. Kdo by v tu chvíli řekl, že to byla poslední branka domácích v zápase. Sílící tlak Severočechů nezastavil ani oddechový čas Cementu.

Díky Motlovi s Chroustovským se podařilo hostům v 58. minutě vyrovnat. V nervy drásající koncovce pak měl půl minuty před koncem na ruce rozhodnutí Motl, ale přešlápl a zápas tak skončil remízou 24:24.

Nejlepší střelci Hranic: Weintritt 5, Galus 5, Čadra 5

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/2, Měchýř 4, Berka 4

Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Horáček, Novotný

„My jsme dnes spokojeni s bodem, ale s ničím jiným být spokojeni nemůžeme. Měli jsme mimo jiné špatný vstup do utkání a domácí byli po celou dobu disciplinovanější,“ zhodnotil trenér hostů Vojtěch Srba.

„Už minulý týden na Dukle jsme odehráli dobrých 25 minut, dneska to bylo 55 minut. Měli jsme velký cíl a motivaci, že Lovosice aspoň potrápíme, ale byly fáze v zápasu, kdy jsme dělali zbytečné chyby a dali jsme soupeři šanci nás dotáhnout. Určitě je na klucích vidět, že situaci, která v týmu nastala, už pustili z hlavy a jdou dál,“ hodnotil hranický kouč Libor Hrabal.

Cíl pro zápas s Plzní a za dva týdny doma s Karvinou zůstává stejný – soupeře potrápit a pokud možno bodovat.

MAREK SMOLKA, JAN ROTREKL