„Jsem zklamaný. Netvrdím, že jsem čekal nějakou vysokou výhru, ale brankový rozdíl měl být jednoznačně vyšší. Je ale pravda, že jsme hráli velice špatně. Možná že na kluky lehla psychická deka víc, než je zdrávo. Těch technických chyb a neproměněných šancí totiž bylo více než dost," mrzelo po zápase domácího kouče Jaroslava Hudečka.

Zápas začali lépe hosté. Byli dravější a také přesnější v zakončení. Domácím Cementářům se sice nedala upřít snaha, ta se ale na skóre příliš neprojevovala. O přestávce tak na světelné tabuli svítil výsledek 11:14.

Druhá půle už byla ze strany domácích mnohem lepší. V koncovce to sice stále nebylo ono, ale díky zlepšené obraně a obrovské pracovitosti se jim podařilo stav vyrovnat, otočit a nakonec i těsně vyhrát. Nutno ale dodat, že konečný výsledek 22:21 pro ně do odvety v podstatě nic moc neřeší.

Fotbalisté Litovle v modrém. Ilustrační foto
Kontumace v krajském přeboru! Litovel neposkládá hráče

„V druhé půli jsme zpřesnili obranu a do dvanácté minuty inkasovali snad jen dva góly. To bychom si měli vzít jako takový mustr do odvety. A také musíme přidat mnohem více trpělivosti v postupném útoku," pokračoval hranický lodivod.

„Ve dvojzápasech je důležité skóre. Je tedy třeba vážit každý míč, každou střelu i každou přihrávku," dodal.

Ze Strakonic přijela společně s týmem i poměrně veliká skupina fanoušků, kteří byli po celý zápas slyšet a jednoznačně byli svému týmu oporou. Dá se tedy očekávat, že na jihu Čech nečeká na hranické hráče vůbec nic příjemného.

„Jak znám Strakonické, tak u nich bude určitě plný dům. Je to tam totiž sport číslo 1. Pokud si ale vezmeme ponaučení z tohoto zápasu, a hlavně z druhé půle, tak bychom jim zápas mohli znepříjemnit. Díky tomu na ně možná dolehne tíha zodpovědnosti a nám by se mohlo podařit snáze uspět a extraligu pro Hranice udržet," uzavřel Jaroslav Hudeček.

TJ Cement Hranice - TJ ČZ HBC Strakonice 1921 22:21 (11:14)