Úvod byl ve znamení vzájemného oťukávání a frýdečtí byli ve 13. minutě první, komu se podařilo odskočit alespoň na dvoubrankový náskok 7:9. O tři minuty později už byl rozdíl ve skóre tříbrankový, a to stále ve prospěch svěřenců Jiřího Kekrta. Hladký o chvíli později fauloval útočícího Weintritta, což přineslo první vyloučení na straně hostů. Hraničtí se však i přes početní výhodu dopustili faulu v brankovišti a následný sedmimetrový hod na 9:12 s přehledem proměnil Ondřej Meca.

Ve 21. minutě za stavu 10:12 mohl snížit Magrla, trefil se ale pouze do brankáře Šoltése. Pak přišlo pro Cement peklo. Ve 26. minutě si šel na dvě minuty sednout Brož a po dvanácti vteřinách jej následoval i Šíra. Hosté využívají početní převahy a odskakují po zásazích Ondřeje Mecy a Jaroslava Dyby na 12:17. Po další ztrátě míče domácích, tentokrát díky krokům, přidává Frýdek dvě branky a rozdíl ve skóre je už opravdu hrozivý 12:19. Za tohoto stavu si také trenér Kekrt bere oddechový čas. Ten už ale branku díky jednomu ze skvělých Kučerkových zákroků v domácí bráně nepřinesl, ba naopak na poločasových 13:19 snížil pár vteřin před koncem Galus.

„Nevím, jestli to bylo způsobeno nervozitou, ale to, co jsme předvedli v prvním poločase, nemělo s házenou nic společného,“ hodnotil hranický kouč Libor Hrabal.

Jeho hráči však během prvních minut druhé půle dokázali nejen dorovnat, ale i zvrátit skóre na svou stranu. Zásluhou Indráka, Weintritta, Magrly nebo nováčka Kleisla se Cement dostává postupně do vedení 23:21, což přinutí hosty k dalšímu time-outu. Frýdeckým se ještě podaří v 47. minutě vyrovnat na 26:26, Indrák je podruhé krátce za sebou vyloučen, nicméně hraničtí se nevzdávají a Petrovského v brance hostů nešetří.

Další branky Galuse, Weintritta, Indráka posílají Frýdek téměř do šaten. Když svou čtvrtou branku v zápase přidá i Dolák na 34:28, je už jasné, kdo si dva body ze hřiště odnese. Frýdek už závěrečné branky Petříka a Hečka nemohou zachránit.

„Jestli znáte nějakého dobrého psychiatra, tak mi poraďte,“ hodnotil zápas frýdecký trenér Jiří Kekrt a naznačil, že s výsledkem rozhodně spokojen není.

„Jsem rád, že jsme našli síly na otočení. Příští týden hrajeme v Lovosicích. Tam jsme byli v rámci přípravy na turnaji, takže víme, jak na ně hrát. Pokud kluci budou aktivní oba poločasy, ne jen jeden jako dneska, tak můžeme sehrát vyrovnanou partii,“ uzavřel Libor Hrabal.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek Místek 34:31 (13:19)

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 8, Galus 8, Dolák 4, Weintritt 4
Nejlepší střelci Frýdku: Meca Ondřej 7, Hes 7, Kichner 4, Holbein 4