TJ Cement Hranice – SSK Talent M. A. T. Plzeň 25:30 (12:16)

Skóre zápasu otevřel Pavlíček, na jeho rychlou branku ale reagoval plzeňský Bečvář. To bylo poprvé a naposled, kdy Cement v zápase vedl. Pak už otěže definitivně převzali hosté, ale Hranice se ještě snažily s nimi držet krok. V polovině prvního poločasu svítilo na tabuli skóre 6:7. O chvíli později se do hranické brány podíval náhradník Martin Fabián. Brož pak dal naději hranickému týmu z rychlého protiútoku, hosté ale následně využívají chybné rozehrávky a odskakují na tříbrankový náskok.

Když za stavu 7:10 neuznává rozhodčí kvůli krokům gól Cementářů, snaží se rozhodčím domluvit někteří fanoušci. Ti se i přes jejich omezený počet ozývají hodně hlasitě a někteří i vtrhli na hrací plochu. Jakub Šíra ale snižuje náskok Plzně, když proměňuje branku na 9:12. Plzeňský Bečvář navíc dostává dvouminutový trest, kterého využili Čadra s Pavlíčkem. První Tomášův gól sice rozhodčí kvůli přešlapu neuznali, napodruhé už to ale vyšlo ukázkovým hodem vrchem ze sedmičky. Cement dotáhl Plzeň na rozdíl jedné jediné branky. Do konce poločasu se i přes oddechový čas Hranic ještě čtyřikrát trefili hosté, zatímco síť plzeňské branky rozvlnil jen Tomáš Galus pár vteřin před koncem.

Po přestávce se do hranické brány vrátil Pepa Kučerka. Cementáři nevstoupili do druhé půle nejšťastnějším způsobem, za stavu 14:20 ani zkušený Pavlíček proti Motlíkovi neproměňuje sedmimetrový hod. Domácí následně předvedli bravurní tříbrankovou sérii, úspěšně mířili Galus, Čadra i Indrák. Na dvě minuty ale nechtěně míří na lavičku Brož. Po ztrátě míče posílají rozhodčí ze hřiště i Magrlu, a tak domácí hrají osm vteřin oslabeni o dva hráče. Hosté v této chvíli upravují skóre na 24:18, na což trenér Hranic Hegar reaguje time outem.

Dobrou chvíli si Cement vybral zhruba pět minut před koncem a minutu k dobru si proto vzal i plzeňský trenér Haber. Poslední branku Plzně střílí Šetlík ze spojky. Po brance Pavlíčka dostává plzeňský brankář žlutou kartu a chvíli před koncem opět Tomáš Pavlíček upravuje konečné skóre na pětibrankový rozdíl. Tím se stává nejúspěšnějším hranickým střelcem v tomto zápase. Hranice mají na svém kontě čtvrtou porážku v řadě.

Sestava: Fabián Martin, Kučerka Josef – Magrla Petr, Pavlíček Tomáš, Brož Radim, Čadra Zdeněk, Herda Tomáš, Indrák Michal, Bajgar Radek, Samiec Jakub, Galus Tomáš, Šíra Jakub, Dolák Jakub

Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 6/3, Čadra 5, Indrák 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 180

„Jsem rád za vítězství a za dva body, protože je to naše první vítězství v Hranicích. Navíc nám to dává naději na jednu z vyšších příček. Ostatní sice mají náskok, ale ten se může zmenšit. My bychom rádi skončili těsně pod medailovými pozicemi. Do absolutní špičky se už letos nedostaneme, hlavně kvůli několika podzimním prohrám. S dnešním výkonem jsem spokojen, protože tým je schopen bojovat i v situaci, kdy by se mohlo zdát, že nám už o tolik nejde,“ komentoval zápas kouč Plzně Vladimír Haber.

Hosté zcela zaslouženě zvítězili. Trošku lituji zbytečných ztrát koncem prvního poločasu, pak už jsme neměli síly utkání zvrátit. Ze družstva vyprchala bojovnost, kterou jsme měli na podzim,“ řekl trenér Hranic Jan Hegar.

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku