Krásné slunečné počasí přilákalo celkem sedmdesát bikerů z celé republiky i Polska. Na úpatí Kralického Sněžníku byl nejprve naplánovaný sjezd, kde měl Přerov čtyři želízka v ohni. V kategorii odpružených rámů obsadil osmou příčku Martin Kolář (MK Bikeshop).

V kategorii pevných rámů si pro stejnou pozici dojel Marek Dvořák a šestý byl Roman Slabyhoud (oba MK Bikeshop).

O vítězství v obou měřených jízdách sváděl napínavý boj Stanislav Michal (Evolution Bikeshop) a nakonec jej s náskokem 0,15 sekundy uhájil. Druhý den byl ve znamení fourcrossu.

Pětatřicet přihlášených odvážlivců se mohlo poprat o umístění ve čtvrtém závodu Meatfly moravské fourcrossové ligy. K výše zmíněné čtveřici Přerovanů se přidali ještě Jan Švéda a Michal Berka (oba Snowbirds.cz).

Zdejší trať patří k těm nejrychlejším v republice, takže oko diváka mohlo vidět fourcross jak se patří. Závodní pole se rozdělilo do dvou kategorií - Rookie (do šestnácti let) a Hobby (17+).

V mladší kategorii hájil přerovské barvy Roman Slabyhoud. Ten už od kvalifikace dával najevo, že se hodlá rvát o nejvyšší příčky a s přehledem postoupil do finále. Tam jel s velkým náskokem na druhé pozici.

Při útoku na „jedničku“ se ale zpomalil a nakonec z toho bylo třetí místo. V cíli byli tedy 1. Filip Lemon (BMX Jeseník), 2. Václav Draxal (Cykloteam Ostrov), 3. Roman Slabyhoud (MK Bikeshop Přerov) a 4. Jakub Jonák (Veus Vyškov).

V průběžném pořadí seriálu si Roman stéle upevňuje svou druhou pozici za vítězem dolnomoravského závodu Filipem Lemonem. V Hobby kategorii bylo přihlášeno dvacet pět jezdců, mezi nimi i dva závodníci z Polska a jedna dívka.

Do šestnáctky nejlepších se z přerovských jezdců neprobojoval pouze Marek Dvořák, který skončil devatenáctý. Čtvrtfinálové jízdy znamenaly stop pro Martina Koláře (15. místo) i Stanislava Michala (14.), který neuhájil postupové druhé místo.

Semifinálová jízda vedle sebe postavila poslední dva Přerovany - Berku a Švédu. Zatímco Švéda šel jako vítěz jízdy do finále, na Berku zbyl boj o 5. - 8. místo v malém finále.

Po nevydařeném startu a posledním místu v cíli tedy Michal Berka skončil osmý. Jan Švéda si ve velkém finále počínal suverénně stejně jako celý den.

Stylem start-cíl za sebou nechal Jakuba Pytlíka (Plzeň), Aleše Rogožana (koloshop.cz) i Poláka Slawomira Bobera.

Průběžnému pořadí ligy dominuje Jan Švéda a v první desítce se drží pátý Martin Trnkal (04 team) a devátý Stanislav Michal. Příští kolo se pojede až 3.srpna ve skiareálu Tošovice poblíž Oder.

(stan)