Po dlouhé zimní pauze rovinatá mankovická trať všechny prověřila, jak se patří. Když se přidalo ještě teplé, skoro letní počasí, bylo dobře vidět, kdo kolik letos věnoval zimní přípravě.

Z přerovské výpravy to byl jednoznačně Marek Dvořák, hájící barvy MK Bike Shopu. Celý den předváděl skvělé výkony a bez problémů prostoupil vyřazovacím pavoukem až do finálové čtyřky. Zde už na zkušenější soupeře nestačil. Čtvrté místo je ale pro Marka životním úspěchem a motivací do dalších závodů. Zvláště když letos prvně sedlá kvalitní závodní materiál „šitý“ přímo na míru jeho menší postavy.

Až do semifinále se probojovala další trojice Přerovanů. Jan Švéda (SKC Prostějov), Michal Berka (megabordel.com) a Stanislav Michal (EVO Bike Shop). Ani jeden z těchto jezdců však neměl tolik štěstí jako Dvořák a všem postup do velkého finále o krůček unikl.

Velkým smolařem byl zejména Standa Michal, který nejen že nedokončil semifinálovou jízdu kvůli hrůzostrašně vypadajícímu pádu, ale kvůli zranění a poruše na závodním stroji nemohl nastoupit ani na start malého finále o páté až osmé místo.

V tom se představili Jan Švéda a Michal Berka. Ani jeden z nich nevyzrál na hranického Davida Spurného a ve výsledkové listině jim patří šestá, respektive sedmá příčka.

Zklamáním je desáté místo Jana Berky (megabordel. com) a čtrnáctá pozice Jana Mačka (EVO Bike Shop). Oba letos věnovali zimní přípravě mnoho úsilí, které však na dráze zatím nedokáží zúročit.

Dvanácté místo Romana Slabyhouda se dá považovat za důstojný vstup mezi fourcrossové „dospěláky“. Byl to jeho první start v kategorii jezdců nad sedmnáct let. Ještě vloni startoval mezi nováčky v „Rookies“.

Dva zkušení jezdci MK Bike Shopu, Richard Gajdošík a Martin Kolář, vyzkoušeli jako jediní, jaké to je prát se s tratí s takřka nulovým převýšením na celoodpruženém speciálu. Ten je těžší a hlavně neakceleruje stejně rychle jako kola s pevným rámem. Lepší než 18. a 20. místo ani jezdci sami neočekávali.

Své první fourcrossové zkušenosti přijel sbírat i přerovský Tomáš Výkruta. Patří mu čtyřiadvacátá pozice. Výsledky prvního závodu se nedají považovat za zcela směrodatné, a tak se už nyní všichni výše zmínění připravují na další díl seriálu, který se odehraje začátkem května na trati s úplně jiným, ryze fourcrossovým profilem, ve Sviňorkách.

(mb)