Moravská liga je určena spíše pro začínající fourcrossaře, proto je startovní pole rozděleno do dvou kategorií: „Rookie“ pro jezdce ve věku 10 - 16 let a „Hobby“ pro jezdce starší.

Název Hobby byl v sobotním případě hodně zavádějící, protože možnosti závodního svezení a tréninku na trati srpnového českého poháru využily mnohé české i zahraniční elitní hvězdy v čele s legendou Radimem Kvačkem( GT Team).

Radim si celý den počínal suverénně až do semifinálové jízdy, kdy narazil na nekompromisní útok přerovského Jana Švédy (snowbirds.cz)

Souboj neustál, v zatáčce s „dropem“ upadl a zbyla na něj pouze útěcha v podobě malého finále a celkové sedmé místo. Jana Švédu ve velkém finále čtyř nejlepších jezdců dne doplnil i další přerovský závodník Jakub Koutný (Team 04).

Oba však nestačili na slovenského soupeře a finální výsledek vypadá následovně: 1. Marek Peško (CK Twister), 2. Jakub Koutný (Team 04), 3. Jan Švéda (snowbirds.cz), 4. Aleš Rogožan (koloshop.cz).

Mezi silnou konkurencí se neztratili ani další přerovští jezdci. Smolný byl zejména semifinálový pád Martina Trnkala (Team 04) z postupového druhého místa.

Martin si spravil chuť alespoň vítězstvím v malém finále a celkovýmpátým místem. Mezi čtvrtfinalisty se objevili Richard Gajdošík (MK bikeshop) a Stanislav Michal (Evolution bikeshop), kteří obsadili desátou, respektive patnáctou příčku.

Těsně před branou čtvrtfinále na sedmnácté pozici uvízl při comebacku na domácí půdě Michal Berka (snowbirds.cz).

Další Přerované se za ním seřadili následovně: 19. Martin Kolář (MK bikeshop), 21. Jan Maček (Evolution bikeshop), 26. Marek Dvořák (MK bikeshop), 35. Michal Hrubý (Koxx Team) a 39. Adam Varga( MK bikeshop).

Mezi nadějné začínající fourcrossaře patří Roman Slabyhoud (MK bikeshop). Závod od závodu se lepší a s šestým místem mezi Rookies jistě není spokojen.

Pro vítězství mezi mladšími jezdci si dojel Filip Kemon (BMX Jeseník) před Vítem Vrbkou z Hranic a Jurajem Kleinem z Bratislavy.

Meatfly moravská fourcrossová liga 2008 pokračuje tento víkend na rapotínské stráni u Šumperka. Přerovští fourcrossoví fanoušci si mohou zaškrtnout v kalendáři 10. srpna 2008, kdy na Žernavou zavítá nejlépe obsazený evropský šampionát Ruhrbau 4x Cup.

(mb)