V zimních měsících se věnovali vysokohorské turistice, závodům v běhu do vrchu, běžeckému lyžování a k tomu trávili bezpočet hodin v bazéně a posilovně.

Když dovolilo počasí, sedli i na kolo.

Od února se již ale devět závodníků věnuje naplno jen a jen cyklistice.

Své zimní snažení korunovali hraničtí bikeři týdenním soustředěním na jihu Slovenska, během něhož na konci března najeli 1300 kilometrů.

Veškerá dřina směřovala k nové sezoně, v níž by závodníci Galaxy Teamu Hranice rádi navázali na úspěchy té loňské. Zelené dresy týmu byly vidět v závodech v Česku i v zahraničí a hraničtí cyklisté posbírali celkem patnáct medailí.

Navíc se jim dařilo i v celkovém bodování Galaxy série, kde se povedlo Tomáši Gladišovi zvítězit a Veronika Kutňáková úspěch svého týmového kolegy podtrhla třetím místem.

Sezonu 2012 zahájili borci ve slovenské Skalici. V závodě Cannondale Kráľ Záhoria obsadili Tomáš Gladiš a František Haitl osmé a třinácté místo (4. a 7. místo v kategorii). O tomto víkendu se již rok horských kol roztočí naplno i pro další členy týmu, neboť se vydají k úvodnímu závodu Galaxy série do jihočeského Tálína.

Soupiska týmu: Gladiš Tomáš, Grammer Miroslav, Haitl František, Ivan Bronislav, Kašpar Roman, Kutňáková Veronika, Pargač Dušan, Pavlík Vít, Sigmund Martin

(mch)