Ten potvrdil výbornou výkonnost v mistrovské kategorii hrané na rány, když zvítězil s počtem 76 ran a obhájil loňský triumf. Druhé místo vybojoval Miloš Šauer z GC Olomouc (81 ran) a třetí byl další domácí golfista Martin Žeravík s 82 ranami.

Ve výkonnostní kategorii, která byla nejpočetněji obsazená a hraná na stablefordové body, zvítězil Robert Osikowski (33 bodů). Další medailové pozice patřily ženám, druhá se umístila Eliška Polášková (32 bodů) a třetí Kamila Grygarová (29 bodů).

Ve třetí kategorii hráčů vyhrál Radek Staněk z GC Olomouc (33 bodů). Druhá se umístila Markéta Regecová (31 bodů) a třetí nejmladší účastnice Patricie Žeravíková (27 bodů), která zvítězila mezi dětmi do 12 let a ovládla i dětský turnaj na devět jamek hraný o den dříve. Obě medailistky jsou z domácího klubu.

Ve vložené soutěži o nejdelší odpal na jamce č. 4 zvítězila mezi ženami Ivana Kočí, v mužích Rostislav Žůrek a nejblíže jamky č. 6 byl Jindřich Mucala (277 cm).

Fotbalisté TJ Sokol Ústí (v červeném). Ilustrační foto
Zase jen bod. Ústí mělo Bruntál na lopatě, uškodila mu červená karta

Radíkov ve formě na klubové scéně

Poslední 7. kolo Moravské golfové ligy se pak v neděli odehrálo na hřišti v Hukvaldech. Tým Radíkova potvrdil výbornou formu také při závěrečném klání. V celkovém pořadí letošního ročníku se GC Radíkov se ziskem 1464 ran umístil na třetím místě z devíti týmů a domů si přivezl pohár.

Nejlepším týmem byl GC Búřov, který zahrál nejméně ran ve všech kolech 1347. Na druhém místě se umístil GC Hukvaldy s počtem 1370 ran. V průběhu všech kol se vystřídalo v týmu 14 radíkovských hráček a hráčů. Jmenovitě Adamec, Člupný, Grygar, Huňa, Jamborová, Losert, Martynek, Osikowski, Regecová, Marek a Matouš Sedlářovi, Smejkal, Švub a Zabloudil.

O obrovský úspěch se postaral odchovanec Judo Železo Hranice Martin Bezděk. Z olympiády mládeže v Buenos Aires veze stříbrnou medaili.