Hrálo se systémem Texas s vyrovnáním hendikepů a o pořadí na medailových pozicích rozhodovala jen jedna rána. Vítězem se stalo duo Radim Fojtík (GC České Budějovice) a domácí Jiří Krumnikl se 61 ranami.

Druhé místo obsadil David Bula z GC Olomouc a Roman Pazdera z GC Prostějov (62 ran), třetí skončila dvojice Alena Lukášová a Matouš Sedlář (oba GC Radíkov, 63 ran).

Ve dvou vložených soutěžích měl nejdelší odpal 265 m na jamce číslo 4 Michal Richter. Nejblíže jamky číslo 6 umístil svou první ránu 110 cm od cíle Jan Grygar.

„Program slunečného sobotního dne byl zpestřen předváděním automobilů včetně zkušebních jízd. Pro děti a negolfisty byla připravena golfová akademie a soutěže v odpalech na cíl a patování do jamek. Všem vítězům byly předány hodnotné ceny od zástupců partnerů turnaje,“ uvedl prezident GC Radíkov Jaroslav Jiříček.

JAMKOVÁ HRA SE DOČKALA FINÁLE

V neděli pak bylo odehráno finále ve hře na jamky, první vrchol klubové sezony 2018. V mužské kategorii zvítězil a mistrem klubu se stal Jan Grygar, který zdolal Marka Sedláře již šest jamek před koncem.

V kategorii žen zvítězila Alžběta Jeřábková, ta porazila Petru Jeřábkovou ještě větším rozdílem, osm jamek před koncem.

„Je potěšující, že oba vítězové jsou z juniorské kategorie, což je vynikající vizitka trenérů pracujících s dětmi a mládeži. Gratulujeme k vítězství a postupu do celostátního finále mistrů v jamkové hře,“ vzkázal Jaroslav Jiříček.

O víkendu se uskuteční nejdůležitější turnaj sezony – dvoudenní mistrovství klubu ve hře na rány. Podaří se vítězům „jamkovky“ získat další titul? Odpověď poznáme za týden. (red)